Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ehhez fogínytávolítás szüksége...

Ehhez fogínytávolítás szükséges? Vagy hol kellene megoldást keresssek?

Figyelt kérdés

Kamasz korom végén keztek kinőni az utolsó nagyörlőim, valószínűleg azért ilyen későn, mert anyai ágon nagyon rossz fogazat öröklődik. Szerencsére minden fogam megvan ellentétben felmenőimmel, még ha későn is bújtak ki.

Az utolsó két fogam (felül és alul is) nagyon picike/ picikét van kijőve az ínyből. Talán egy miniméternyit, de ahhoz épp elég, hogy rágjak.

Azonban az íny nem teljesen szakadt le róluk. Mind a kettő alsót fedi picit, de elmozdítható módon. Tehát fel tudom emelni az ínyt.


5 éve volt egy fogtömésem is ott, a fogorvos mondta, hogy mivel az íny nem szakadt le teljesen, ezért az ételt bele tud menni, én viszont fogkefével aligha tudom rendesen mosni. Emiatt megfeketedett picit, és valahogy úgy tömte be az orvos, hogy a rálótó ínyhez nem nyúlt hozzá.

Azt mondta idővel le fog válni az a felesleg.


Azóta eltelt 5 év és nem szakadt le az íny. Nagyjából a két utolsó örlőm negyedét fedik, de szuvasodási problémám nem volt azóta, igyekszem fogkefével ott is nagyon dörzsölni és mindenféle fogselyemmel bemenni az íny alá.


Ma azonban szörnyű fájdalomra ébredtem. A jobb oldalon ez a negyed fogat rejtő íny begyulladt. Most szinte az egész fogamat belepi egy piros duzzanat.

Nyilván most megpróbálom kezelni, de ha minden helyreáll kihez kéne forduljak, hogy leszedjék ezt a felesleget?

Ez az első gyulladásom ami ezeket a fogakat illeti (mikor fogszabim volt, akkor néha még volt gyulladásom de nem ennyire durva), és soha többé nem akarok ilyent érezni.

Kihez forduljak? Ezt magán úton lehet csak megoldani? Mondjuk nekem az se baj, ha tényleg rendesen megoldják.



#gyulladás #fog #duzzadás #fogíny #fogazat #Fogíny eltávolítás
2021. ápr. 1. 07:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Első körben nyugodtan megkerdezheted a korzetea fogorvosodat, ő milyen megoldást javasol. Elektrokauter már sok helyen van. Beérzéstelenítenek, levsippentik és kész, semmit nem fogsz érezni.

Ha ő nem tud segíteni, minimum egy szájsebészetre tud majd beutalót adni, ahol ellátnak.

2021. ápr. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!