Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A hetekben lesz méh eltávolítá...

A hetekben lesz méh eltávolításom, milyen vizsgálatok szükségesek előtte a vérvételen kívül? Azért kérdezem mert nem bízok meg 100%-ig a háziorvosomban, és félek nem végez el minden vizsgálatot.

Figyelt kérdés
Ezen kívül, ha esetleg van valakinek tapasztalata, szívesen vennék néhány észrevételt vagy óva intést hölgytársaimtól akik ezen a procedúrán már végigmentek:)

2015. márc. 18. 10:17
 1/2 anonim ***** válasza:

A vizsgálatokra nem a háziorvosodnak kell elküldenie, hanem annak, aki a műtétet végzi. Elküld majd vérvételre, vizeletvizsgálatra is, és majd meg kell beszélnetek a kórházban a műtét időpontját, hogy mikor kell befeküdnöd (ez a műtét előtti nap szokott lenni), mi lesz, hogy lesz a műtét előtt, alatt, után, meddig leszel bent várhatóan, és hogy utána mik jönnek. Egy ideig havonta kell vérvételre menned, és onkológushoz, MR-re is kell majd.

A nőgyógyászod se mondta el ezeket?

2015. márc. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 gyevickie ***** válasza:

Anyukámat hasi sérvvel műtötték, engem meg epével. A vérkép mellett kellet vinni mindkét esetben friss EKG leletet is!

Én csak a fent említett hasi sérv műtétről tudok nyilatkozni, igaz, az nem annyira mély, mint a méh kivétele. Elég sokáig kellett segíteni anyunak, legfőképpen a hajolást, állást, cipelést igénylő feladatokban. Ezeket jó pár hétig nem csinálhatod! Utána is csak óvatosan, fokozatosan, én továbbra is segítek ezekben.

Műtét után néhány napig nem érheti víz a sebet, tehát nem szabad fürdeni, csak szivaccsal mosakodni.

A műtét után érdemes könnyebb ételeket enni, olyanra gondolok, ami nem hasfogó, de nem is hashajtó hatású. A keményebb széklet (bocsánat ezért a témáért) erősebb hasprést kíván, ami fájdalmat okozhat.

Ha nem bízol a háziorvosban szerintem megkérdezhetsz egy belgyógyászt, nőgyógyászt, sebészt, de legjobb lenne a műtétet végző orvossal konzultálni.

2015. márc. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!