Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészek cisztával mi a teendő?

Petefészek cisztával mi a teendő?

Figyelt kérdés

Ezt állapították meg nálam, azt mondta az orvos h kerüljem a cukros, lisztes ételeket.

És felszívódik v mi történik? Annyira lesokkolodtam hogy meg sem kérdeztem


2023. febr. 7. 06:39
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
A méretétől, fajtájától függ. A súlyosabbakat, nagyobbakat műteni szokták, a kisebbeket esetleg gyógyszeresen (általában fogamzásgátlóval) kezelik. A cukros, finomított ételeket és a vörös húsokat illetve alkoholt érdemes kerülni, de a neten találhatsz recepteket ilyen esetre.
2023. febr. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azt mondta hogy több kisebb, gyógyszert nem mondott

Kérdezte hogy fog.gátlót szedek e, nem szedek nem is szedtem sosem mert eléggé hízékony vagyok, de ha muszáj akkor persze szedném

2023. febr. 7. 08:55
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Akkor PCOS-re gondol, ami gyakran együtt jár inzulin rezisztenciával. Emiatt mondta a diétát. Viszont önmagában az uh alapján ezt nem lehet diagnosztizálni. Mert vannak akiknek pcos kinézetű a petefészkük, mégis minden más eredményük rendben és teljesen egészségesek. Az inzulin rezisztencia szintén. Ez egyelőre csak gyanú a részéről
2023. febr. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Voltam endokrinológusnál is, vérvételen is azt a papírt is vittem, miszerint "enyhe PCOS+ IR" akkor lehet h ezért mondta a nőgyógyász is

de csak cukor,liszt mentes étkezést javasoltak... és ettől el fog múlni? :|

2023. febr. 7. 13:13
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha tényleg van ir, akkor önmagában nem elég a liszt és cukor kizárása. Mert ettől még tudsz úgy étkezni, hogy az ne legyen ideális. Persze irányadónak mindenképp jó.

A 160 gramm szénhidrát diétának nézz utána. Az a lényege, hogy adott mennyiségű szénhidrátot meg kell enni egy nap, de lehetőleg a lassan felszívódóakat kell előnyben részesíteni és több kis étkezésre elosztani

2023. febr. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mio inozilt szedek napi 2 gr-ot, aminek eddig hatását nem érzem

A 160 gr-os diétát tudom 30-20-60-20-30 gramm szénhidrát étkezésenként, ami nem mindig jön össze sajnos iskola miatt, de próbálkozom

2023. febr. 7. 13:26
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Elhiszem, nem egyszerű iskola, munka, szinte bármi mellett betartani.
2023. febr. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, nehéz állandóan kiméregetni

Főleg, hogy ki is néznek mindig, hogy én miért hozom "dobozokban" a kaját, többiek pedig péksüti/szendvics....

2023. febr. 7. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!