Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák

A kérdés
Vic79 nevű felhasználó kérdése:

Nehezen vagyok stimulálható, első lombiknál 8, másodiknál 7 tüszőm érett, mind2x 3-3 transzferálható embrióval. Orvos szt a petefészek kimerülés jele. Járt már vki így? Mi a teendő? Lehet-e sikeres így a lombik valaha is? Negatív és pozitív pldák?

2016. okt. 10. 16:04  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

ha kevés tüsződ érik, az sajnos rossz hír, mert ez azt jelenti, hogy a petefészek tartalékai alacsonyak, azaz kevés használható petesejted maradt.

Ezen nem nagyon lehet változtatni, sajnos az öregedéssel jár. Természetesen van esély a megtermékenyülésre és a teherbe esésre is, csak hát sajnos ez az esély alacsonyabb, mint azoknak a nőknek, akiknek több tüszőjük érik és könnyebben stimulálhatóak (ezek az esetek nagy részében fiatalabb nők nagyobb több használható petesejttel).

A szakirodalom szerint az AFC (antral follicle count, ahány tüsződ elkezd érni egy ciklusban) az egyik legjobb indikátora az IVF procedúra sikerességének.

Kitartást tudok kívánni!

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/13Időpont 2016. okt. 10. 17:04 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ- 36 éves vagyok, sajnos ilyen hamar jött... el vagyok keseredve nagyon!!

# 2/13Időpont 2016. okt. 10. 19:37 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Az lehet esetleg, hogy ez a sok hormontol van inkabb mint a koromtol?Az elmult 2 evben 3 inszemen es 2 lombikon vagyok tul..

# 3/13Időpont 2016. okt. 10. 19:47 Privát üzenet
Nekem 18 petesejtem lett, 35 vagyok és mégse sikerült...Nem a számokon múlik! Elég egyetlen egy. A 7-8 az teljesen jó! Sok sikert kívánok!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/13Időpont 2016. okt. 10. 21:23 Privát üzenet
Szerintem a 7-8 egyáltalán nem kevés. Ha nagyon sok lesz, akkor azoknak a minősége is gyengébb, illetve sokkal jobban megterheli a női szervezetet. Engem például túlstimuláltak, nem is lehetett megcsinálni a visszaültetést, infúziót kaptam, vizesedtem. Hiába lett 12 tüszőm, összesen 4 embrió maradt a végére. (28 éves voltam ekkor). Szóval ezek egyáltalán nem rossz számok, ne keseredj el! Nem egy olyan lány volt akinek egy vagy egy sem lett :(

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/13Időpont 2016. okt. 11. 09:43 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket. Abban van vkinek tapasztalata, hogy ilyen petefészek-kimerülési problémánál a protokoll változás hogyan hat? Eddig long protokollom volt, most jön a rövid...

# 6/13Időpont 2016. okt. 11. 11:30 Privát üzenet

Szia, én is nehezen stimulálható vagyok.Az AMH értékem 0,73. Lórugásnyi hormonokat kaptam.

Első lombiknál 9 petesejtet tudtak leszívni, beültetés napjára 2 maradt. Nem sikerült.

Második lombiknál 12-t szívtak le, beültetésre 4 maradt, kettőt visszakaptam, kettőt fagyasztottak. Sikerült, de a 9. héten sajnos missed ab lett a vége.

Harmadik lombiknál hatot szívtak le, beültetésre 1 maradt. Jelenleg 32 hetes vagyok. Úgyhogy igen, így is lehet sikeres a lombik :).

Kitartás!!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 99%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/13Időpont 2016. okt. 11. 19:56 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Koszonom neked a biztatast. Es gratulalok! Megkerdezhetem hogy melyik intezetbe es kihez jarsz? Koszi szepen!

# 8/13Időpont 2016. okt. 11. 21:01 Privát üzenet
Mindhárom lombik Tapolcán volt, a Pannon Reprodukciós Intézetben. Az utolsónál Gőgös doktorhoz jártam.

A válaszíró 99%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/13Időpont 2016. okt. 11. 21:51 Privát üzenet
A 7-8 petesejt egyáltalán nem rossz szám. Az én doktornőm el is mondta, hogy ők már nem arra hajtanak, hogy sok legyen, mert a kevesebbnek jobb a minősége is. Nekem jó az AMH szintem, az első lombiknál mégsem sikerült egyetlen érett sejtet sem produkálnom. A másodiknál 6-ot sikerült leszívni, aznap ez volt a legtöbb, mindenki másnak kevesebb lett. Kettő termékenyült meg és osztódott. Most vagyok 7 hetes egy babával. Egyáltalán nem a leszívott peték számán múlik. Sokkal inkább a minőségükön és apa anyagának a minőségén :)

A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/13Időpont 2016. okt. 12. 19:15 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Petefészek gyulladástól lehet halvány pozitív egy terhességi teszt?
Ha volt erős pozitív ovu tesztem, aztán másnap negatív és elmúlt a petefészek fájdalom is, biztos hogy megrepedt a tüsző?
Meg néznétek a képet? Többi lent.
3napja késik, tegnap este csináltam tesztet ami pozitiv lett lehet korai volt? De sajna 8honapja műtöttek petefészek cisztával, lehet ujbol kialakult?
Petefészek szurka néha jobb néha bal oldalon, teszt pozitív?
A policisztás petefészek vagy a 'sima' petefészek ciszta produkálhat pozitív terhességi tesztet?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Teherbeesési problémák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!