Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nehezen vagyok stimulálható,...

Vic79 kérdése:

Nehezen vagyok stimulálható, első lombiknál 8, másodiknál 7 tüszőm érett, mind2x 3-3 transzferálható embrióval. Orvos szt a petefészek kimerülés jele. Járt már vki így? Mi a teendő? Lehet-e sikeres így a lombik valaha is? Negatív és pozitív pldák?

Figyelt kérdés
2016. okt. 10. 16:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

ha kevés tüsződ érik, az sajnos rossz hír, mert ez azt jelenti, hogy a petefészek tartalékai alacsonyak, azaz kevés használható petesejted maradt.


Ezen nem nagyon lehet változtatni, sajnos az öregedéssel jár. Természetesen van esély a megtermékenyülésre és a teherbe esésre is, csak hát sajnos ez az esély alacsonyabb, mint azoknak a nőknek, akiknek több tüszőjük érik és könnyebben stimulálhatóak (ezek az esetek nagy részében fiatalabb nők nagyobb több használható petesejttel).

A szakirodalom szerint az AFC (antral follicle count, ahány tüsződ elkezd érni egy ciklusban) az egyik legjobb indikátora az IVF procedúra sikerességének.

Kitartást tudok kívánni!

2016. okt. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ- 36 éves vagyok, sajnos ilyen hamar jött... el vagyok keseredve nagyon!!
2016. okt. 10. 19:37
 3/13 A kérdező kommentje:
Az lehet esetleg, hogy ez a sok hormontol van inkabb mint a koromtol?Az elmult 2 evben 3 inszemen es 2 lombikon vagyok tul..
2016. okt. 10. 19:47
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 18 petesejtem lett, 35 vagyok és mégse sikerült...Nem a számokon múlik! Elég egyetlen egy. A 7-8 az teljesen jó! Sok sikert kívánok!
2016. okt. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a 7-8 egyáltalán nem kevés. Ha nagyon sok lesz, akkor azoknak a minősége is gyengébb, illetve sokkal jobban megterheli a női szervezetet. Engem például túlstimuláltak, nem is lehetett megcsinálni a visszaültetést, infúziót kaptam, vizesedtem. Hiába lett 12 tüszőm, összesen 4 embrió maradt a végére. (28 éves voltam ekkor). Szóval ezek egyáltalán nem rossz számok, ne keseredj el! Nem egy olyan lány volt akinek egy vagy egy sem lett :(
2016. okt. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket. Abban van vkinek tapasztalata, hogy ilyen petefészek-kimerülési problémánál a protokoll változás hogyan hat? Eddig long protokollom volt, most jön a rövid...
2016. okt. 11. 11:30
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én is nehezen stimulálható vagyok.Az AMH értékem 0,73. Lórugásnyi hormonokat kaptam.

Első lombiknál 9 petesejtet tudtak leszívni, beültetés napjára 2 maradt. Nem sikerült.

Második lombiknál 12-t szívtak le, beültetésre 4 maradt, kettőt visszakaptam, kettőt fagyasztottak. Sikerült, de a 9. héten sajnos missed ab lett a vége.

Harmadik lombiknál hatot szívtak le, beültetésre 1 maradt. Jelenleg 32 hetes vagyok. Úgyhogy igen, így is lehet sikeres a lombik :).

Kitartás!!

2016. okt. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Koszonom neked a biztatast. Es gratulalok! Megkerdezhetem hogy melyik intezetbe es kihez jarsz? Koszi szepen!
2016. okt. 11. 21:01
 9/13 anonim ***** válasza:
Mindhárom lombik Tapolcán volt, a Pannon Reprodukciós Intézetben. Az utolsónál Gőgös doktorhoz jártam.
2016. okt. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A 7-8 petesejt egyáltalán nem rossz szám. Az én doktornőm el is mondta, hogy ők már nem arra hajtanak, hogy sok legyen, mert a kevesebbnek jobb a minősége is. Nekem jó az AMH szintem, az első lombiknál mégsem sikerült egyetlen érett sejtet sem produkálnom. A másodiknál 6-ot sikerült leszívni, aznap ez volt a legtöbb, mindenki másnak kevesebb lett. Kettő termékenyült meg és osztódott. Most vagyok 7 hetes egy babával. Egyáltalán nem a leszívott peték számán múlik. Sokkal inkább a minőségükön és apa anyagának a minőségén :)
2016. okt. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!