Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet annak az oka, hogy a...

Mi lehet annak az oka, hogy a legtöbb nőgyógyász férfi?

Figyelt kérdés

Persze, most már vannak nők is, de a többség pasi. Valamiért szentül hiszem, vagy hát merem remélni, hogy aki eljut odáig, hogy szakvizsgázzon, nem azért választja ezt, mert “hehe punci”- bocs. 😃

Na, de szerintetek mi az oka? Mármint ez a szülészet, nőgyógyászat, terhesgondozás valahogy a fejemben úgy van, hogy a nőket érdekli jobban. Vagy nem?

Esetleg azért, mert ezen a területen jó pénzeket lehet keresni? Pl nekem is két orvosom van, ahová magánba járok, a nődokim és a fogászom. És szerint a nőgyógyász az, akit nagyon sokan választanak privát úton és elég magas árakat kiszabhat. Vagy miért van ez? Tényleg érdekel.

Mert míg a hétköznapokban ez a téma jobban foglalkoztatja a nőket, a férfiak nagy része nem érdeklődik eziránt.


2023. febr. 7. 18:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%
Nagyobb a motiváció. Ha orvos lennék, én is nőgyógyász lennék a legszívesebben.
2023. febr. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

Jól lehet vele keresni. Jobban, mint általában a többi orvosi szakterületen, hiszen a gyermekéért mindent megtenne az ember, még inkább hajlandóak magán orvosokat fizetni, mint amikor egyéb betegségük van.

Amivel jól lehet keresni, arra lecsapnak a férfiak. Amivel nem lehet keresni, azok a szakmák elnőiesednek. Ezért van, hogy a tanárok többsége nő. Régen férfi tanárok voltak, amíg megbecsült szakma volt.

Tehát nem a punci, hanem a pénz a motiváló tényező.

2023. febr. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%

A szülések elég rendszertelenek, ezért nehéz gyereket nevelni mellette. Amíg kisgyereked van, egyáltalán nem tudsz dolgozni, mert bármikor beindulhat egy szülés, és ha éppen vigyázol a gyerekre vagy a kismama szül meg nélküled, vagy a gyerekedet kell otthon hagynod egyedül.

Meg a gyerekeiddel is kevesebbet lehetsz, mert a szülések hétvégén és éjszaka is ugyanúgy beindulnak.

Folyton készen kell állnod arra hogy dolgozni indulj.

2023. febr. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
8%

Ugyanazért amiért bármilyen más munka esetében: Mert az érdemi, szaktudást, elhivatást, kihívást igénylő munkákat általában férfiak csinálják, néhány kivétellel erősítve a szabályt.

A nők meg általában takarítónők, óvónők, fodrászok, kutyakozmetikusok, titkárnők, stewardessek, nővérek és még sorolhatnám.

Most ettől a hozzászólástól agyvérzést kap majd sok nő és le fognak pontozni, de megcáfolni nem fog egyikük sem.

2023. febr. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
15%
Igen, mindhárom motiváló tényező p-vel kezdődik.
2023. febr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Pénz, p1na és?
2023. febr. 7. 19:58
 7/14 A kérdező kommentje:

4- köszi ezt a hímsoviniszta h.sz-t.

Pl édesanyám is orvos, csak nem nőgyógyász. De asszem a többi orvos is elég elismert.

Én meg óvodapedagógus vagyok, így szintén kösz, hogy lenézed a szakmámat. Igaz, a megbecsülés nem nagy, de a felelősség annál inkább. Mindegy. Kitértem.

2023. febr. 7. 20:00
 8/14 anonim válasza:
0%
Pénz, pénz, pina lesz az. (nyócker)
2023. febr. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%

Ez manapság szerintem már nem igaz, a fiatalabb generációban -ahogy az összes orvosi szakterületen szinte- lassan több a nő, mint a férfi. Nálunk 18 nőgyógyászból 7 nő, de ha kiszedjük a 40 éven felülieket, akkor már 14-ből 7 az arány.


Egyébként meg nyilván senki nem azért lesz nőgyógyász, mert “de jóóó, punciiiii”.

Baromi sokoldalú terület, elég széles műteti palettával, ami általában vonzóbb a férfiak számára.

Plusz régen, mikor az alap orvosi fizetés egy nagy kalap szar volt (még 7 évvel ezelőtt, azaz közel sem a kőkorban nettó 124 ezer forinttal kezdtem), a férfiaknak igen is számított, hogy mennyi pénzt visznek haza, és a szülészetből akkor nagyon-nagyon jól lehetett élni.

És régen azért választotta kevesebb nő, mert abszolút nem volt családbarát, de a fogadott szülések egyre inkább visszaszorulnak.

2023. febr. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%

4-es (a hímsoviniszta, ha közben törölnék a választ) a nőket régen nem engedték normális munkát végezni, de manapság egyre több nő van a szaktudást és elhivatottságot igénylő hivatásokban is, és kiderült, hogy általában jóval tehetségesebbek a férfiaknál.

Üdv, egy informatikus programozó nő.

2023. febr. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!