Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szoktatok izgulni a rákszűrés...

Szoktatok izgulni a rákszűrés eredménye miatt?

Figyelt kérdés

Minden évben járok rákszűrésre, viszont előtte és utána kb 2 hétig míg nem kapom meg az eredményt, mindig nagyon izgulok, hogy biztosan rossz lesz. Pedig nem vagyok már tini.

Ugyanez van az ultrahangon is. Félek ránézni a monitorra, mert biztos talál valamit...

Február végére van időpontom. Decemberben elég gyakran fájdogált a hasam. Már elmúlt, de persze bennem van, hogy baj lehet.

Magával a vizsgálattal nincs nagy bajom. Kb 10-15 perc az egész.

Ti izgultok az eredmény miatt?



2023. febr. 11. 18:11
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Izgulok,de próbálok mindig pozitívan hozzaallni a dolgokhoz!Hogy nem lesz semmi baj :)
2023. febr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Nyilván.
2023. febr. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
A legkevésbé sem
2023. febr. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Akkor izgultam csak, amikor pánikbeteg voltam. Se előtte, se utána.
2023. febr. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
A párom a kétezres évek közepén volt utoljára. Kb. ennyire izgul. Túl van erősen dimenzionálva ez az egész: más rákfajtákban messze sokkal többen halnak meg. Viszont ezzel jól lehet ijesztgetni. Ha nincs hpv, és a családban sem volt, akkor elhanyagolható a valószínűsége.
2023. febr. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Elmegyek évente, de alacsony kockázati csoportban vagyok, ezen nem izgulok. Én is úgy gondolom, hogy más komolyabb betegségekre nagyobb esélyem van, amiket viszont nem szűrnek...(mert mondjuk sokkal költségesebb az egészségügynek és nincs kapacitás a teljes népességet pár évente vizsgálni)
2023. febr. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, van igazság abban amit írtok.

Szerintem fontosak a szűrővizsgálatok. Csak pénzem nincs rá annyi, hogy mindenhova elmenjek magánorvoshoz. Tavaly a nőgyógyász 25 ezer volt. Gondolom idén 30 körül lesz. Ha belegondolok, hogy kiderül valami és vissza kell járni, hát rámenne a fizetésem...


Csak úgy vagyok vele,hogy sajnos a rák nem válogat. Ismerek persze én is olyan idős embereket, akiknek kutya baja. Viszont ismerek olyan harmincas, negyvenes nőket (nem is egyet sajnos) akiknél daganatot fedeztek fel és a kemót járják.


Inkább derüljön ki időben ha baj van. De megpróbàlok pozitívan gondolkodni.

2023. febr. 12. 10:08
 8/10 anonim válasza:
82%

Hú, utálom én is azt a 2 hetet, meg amióta egyszer volt cisztám, az uh-t is, de az legalább gyorsan kiderül.

Viszont utána, ha nem hívnak vissza, akkor meg tök jó érzés, hogy nyugi van egy darabig. xD

2023. febr. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

De miért kell folyton arra gondolni, hogy baj van? Évente 4-500 főt érint. Az esetek döntő többségében terhelt genetikai háttérel, vagy hpv-vel összefüggésben.

Ha úgy ülnék autóba, hogy jaj, balesetet szenvedek, akkor előbb-utóbb bediliznék. Ez is valami ilyesmi.

2023. febr. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#8: Jajj ugyanez.. :)

Nekem is azt mondja az orvos, hogy hívnak ha rossz az eredmény. Azt a két hetet végigrettegem, de aztán jön a megkönnyebbülés.

2023. febr. 12. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!