Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kismamák! Mit gondoltok a...

Kismamák! Mit gondoltok a terhesség alatti Merckformin szedéséről kisebb dózisban? Vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
12 hetes várandós vagyok, a házi orvosom kifejezetten ellenzi, a nőgyógyász akinél jártam pedig ajánlja IR, PCOS esetén.
2023. febr. 12. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
Rossz kategória.
2023. febr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%

Magyarországon elég konzervatív a szemlélet, az van csak, ami le van írva az előiratban. Márpedig az van az előiratban, hogy terhesen nem lehet alkalmazni.

Nyugaton meg már egy rakás vizsgálat készült, nem okoz semmi bajt, sőt PCOS esetén ritkább a vetélés, csökkenti a terhességi cukorbetegség kialakulásának kockázatát. Sőt, Amerikai ajánlások terhességi cukorbetegségben már nem az inzulint javasolják első vonalban, hanem a metformint.

2023. febr. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A Merckformin remek IR-re, de nem terhesség alatt szerintem.
2023. máj. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Végül nincsen rá szükség, mert a terhesség helyrerakta a cukromat de elvileg ahogy fejlődik az orvostudomány úgy újabb kutatások azt bizonyítják hogy nyugodtan mehet kis dózisban, nem okoz problémát.
2023. máj. 2. 17:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!