Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Abbahagyjam a fogamzásgátlót?

Abbahagyjam a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

Már lassan 8 hónapja szedek fogamzásgátló tablettát, de ezidő alatt sok negatív mellékhatás jelent meg. Mint például:

Hízás (+5kg); Emésztési panaszok (puffadás, nagyobb étvágy); hüvelyszárazság és egyéb fertőzések és ami a legrosszabb a libidócsökkenés.

Azért kezdtem el szedni, mert úgy gondoltam, h így szinte kizárt a teherbeesés (helyes, rendszeres szedés mellett persze), de most hogy ennyi problémám van tőle így abbahagynám.

Mások akik abbahagyták mit gondolnak erről? Jobban éreztétek magatokat az abbahagyása után?



2023. febr. 19. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:
25%

Nekem is mindenféle kellemetlen mellékhatásokat okozott az összes fogamzásgátló, amit próbáltam. Amikor eljutottam a brutál rosszullétes migrénig, akkor abbahagytam. Azóta is szokott valamennyire fájni a fejem, amikor megjön, előtte sosem volt ilyen.

A gumi is elég biztonságos, ha megfelelően használják. Vagy érdemes tanácsot kérni a nőgyógyásztól az egyéb védekezési módszerekről. Van, akinek a hüvelygyűrű vált be.

2023. febr. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
20%
Ha abba hagyod lehet hogy kb fel ev mire helyreáll a rendszer. Én azt mondanám előbb próbálj gyogyszert valtani es ha az se jo akkor hagyd abba
2023. febr. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem hagyd abba, gumival is lehet védekezni. Ha ilyen mellékhatások vannak, akkor a gumi okozná a kisebb kellemetlenséget.
2023. febr. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Igen
2023. febr. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!