Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van rá esély, hogy egy bevérze...

Van rá esély, hogy egy bevérzett petefészek ciszta felszívódik, ha két hónap után még mindig ott van?

Figyelt kérdés

December elején talált nálam a doki bevérzett petefészek cisztát, pár napja kellett visszamennem ultrahangra.

A ciszta még mindig ott van, nincs vérellátása.


Így van rá esély, hogy felszívódik? A doki nyár közepére hív vissza ismételt ultrahangra.

Nektek mennyi idő alatt szívódott fel?



2023. febr. 25. 19:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szia! Igyàl cickafark teàt és diòfalevél teàt, vàlltogatva, - minden este egy bögrével, 6 héten àt! Langyosan igyad! Ûlôfûrdôt is lehet csinàlni bellôle kiegészités képpen! Minden jòt!
2023. febr. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Felszívódhat persze. Kontrollálni kell.
2023. febr. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

De azért a mérete csökkent? Van, hogy több idő kell, de azért valami változásnak lennie kellene 2-3 hónap alatt...

Kép nincs róla?

2023. febr. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Decemberben ez szerepelt a kórlapon:

Jobb ovarium: 54 mm, benne 30 mm-es bevérzett ciszta.


A mostani kórlapon pedig:

Jobb ovarium: 34 mm, benne 20*30 mm-es simpe cysta.

2023. febr. 26. 16:15
 5/13 anonim ***** válasza:
Ez nem is biztos, hogy ugyanaz...
2023. febr. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Simplex cysta*
2023. febr. 26. 16:18
 7/13 A kérdező kommentje:
Én sajnos nem értek hozzá sokat, csupán a doki mondta, hogy aggasztja, hogy még mindig ott van, de ne gondoljunk hirtelen betegségre, és menjek vissza ultrahangra is rákszűrésnél.
2023. febr. 26. 16:19
 8/13 anonim ***** válasza:

Egy bevérzett ciszta máshogy néz ki, mint egy "simpex" cysta.

A petefészek meg folyamatosan működik, tüszőket érlel, ovulál, sárgatest képződik benne...teljesne szokásos, hogy a működéséből eredően kisebb-nagyobb ciszták keletkeznek.

Kontrollálni meg menstruáció után közvetlenül javasolt, mivel akkorra szoktak felszívódni és akkor még nem kezdődik a következő peteérés...

2023. febr. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
A simplex cysta már teljesen más. Azt nem tudom az mennyire van rendben, de fura, hogy már nem bevérzett cystáról van szó. CT-n nem gondolkodott a doki? Nálam csak CT-n látszott egy bevérzett cysta a vesében, ultrahangon csak normál cysták voltak.
2023. febr. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Csak ultrahangot mondott.

Hormont nem akar felírni, mert fiatal vagyok.

A bevérzett ciszta is más tünet miatt derült ki, alapból nem emiatt mentem.


Volt pár elég erős görcsöm jobb oldalt, akkor valami ételérzékenységre gondoltam. Ott nem stimmelt a dolog, hogy kezdett gyakrabban előjönni, és levegőt se bírtam venni a fájdalomtól.


Mostanában kezdett újra fájdogálni, jön-megy a görcs.

Elvileg nem kéne aggódnom miatta, de egyelőre várok nyárig, hátha felszívódik.

2023. febr. 26. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!