Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha havonta 1-2 alkalommal...

Ha havonta 1-2 alkalommal mérek emelkedett vérnyomást, azt érdemes már vizsgálni? Vagy az teljesen normális?

Figyelt kérdés

Havonta 1-2 alkalommal emelkedett a vérnyomásom. Olyankor érzem is, hogy nyom a fejem, kicsit szédülök is. Meg a közérzetem sem jó.

Ezzel kezdenek valamit? Vagy semmit? Vagy ez teljesen belefér?

Van rajtam kb.10 kiló felesleg, ez tény. És nem étkezem a legtisztábban. Ettől lehet?


2023. febr. 27. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:
20%
Ez mit jelent? Ilyenkor milyen magas?
2023. febr. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A legmagasabb 145/90 körül volt. De utána pár percre már csak 135 körül volt, aztán megint pár perc múlva normális 120 körüli. És ilyenkor nap közben többször van ilyen, hogy felmegy, aztán szépen vissza. És nem tudom, mi okozhatja.
2023. febr. 27. 16:27
 3/4 anonim ***** válasza:
35%
A frontok. Időjárás ingadozása.
2023. febr. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
20%

Bármi okozhatja, nem is ez a lényeges. Szerintem aki komoly fizikai munkát végez (testtömegének legalább 50%-át elérő cuccot emel a levegőbe stb) annak ettől sokkal feljebb is tud menni


Lényegesebb hogy nyugalmi állapotban mennyi. Azt a 10kg zsírfelesleget nem tudom hogyan számoltad ki, de már 5kg is kimutathatóan rövidíti az életet. Szóval baj nem lesz belőle, ha kicsit formába hozod magad. Egyébként én nem aggódnék a helyedben. 😉

2023. febr. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!