Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rossz eredmény a rákszűsen?...

Rossz eredmény a rákszűsen? Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Tegnap beszéltem az orvossal, és azt mondta, hogy vannak eltérések/elváltozások a leleten, és HPV gyanú. Van HPV oltásom amit gyerek koromban kaptam meg,egy partnerrel voltam az elmúlt 4 évben. Szóval nem értem, ez hogyan lehet? Egy kis hüvelyviszketésem van, de semmi más tünetem nincsen. A menstruáció miatt 1,5 hét műlva tudok csak visszamenni, az új kenetlevételre. AZt mondta, nem vagyok rákos, de szeretne levenni mégegy kenetet, de nem kell félni. Mi lehet a probléma? Nagyon aggódok.

2023. márc. 8. 19:43
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Rákszűrésen! Elnézést, most vettem észre, hogy mennyire félre írtam
2023. márc. 8. 19:56
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Az oltás csak pár magasabb kockázatú HPV fajtától véd ezek azok a fajták amik leggyakrabban rákot okoznak. Viszont a HPV-nek van vagy 100 másik fajtája, amiket konkrétan egy uszodában vagy wellness központban is el lehet kapni, gyakran tünetet sem okoznak csak gyengébb immunrendszernél.
2023. márc. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A hpv-nek van jopar tipusa ami nem csak szexualis uton terjed.

Uszoda, kozos hasznalatu wc, wellness stb...

[link]

Itt kicsit bovebben irnak rola.

Le se merem irni mennyire hulye modon szedtem ossze, akkora felelotlenseg volt, hogy kevesbe lenne kinos ha szexualis uton kaptam volna el😅😅 de ennek halisten mar nagyon sok eve, viszont a mai napig 6 havonta jarok szuresre minden rendben van e.

2023. márc. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
3-as engem tökre érdekel hogy szedted össze. Itt úgyis névtelenség van, leírhatod! :D Legalább tudni fogjuk , mire vigyázzunk.
2023. márc. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Rendszeresen járok fürdőkbe, uszodában is voltam az elmúlt 1 évben, az előző vizsgálat óta.

Kell aggódnom ezek szerint, hogy ez HPV?

2023. márc. 8. 20:21
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges aggódni, nem egy halálos betegség (nyilván nem a rákot okozó fajtákról beszélek) és kb. az emberek fele elkapja, ha nem többen.
2023. márc. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszi utólsó kicsit megnyugtattál.Úgy olvastam, hogy az oltás a rákot okozóktól véd..


Ha kiderül, hogy HPV milyen kezeléskere lehet számítani? Mindenképpen műtét?

2023. márc. 8. 20:29
 8/18 anonim ***** válasza:
28%

Nekem sajnos nincs oltásom (még), de holnap megyek biopsziára lsil eredmény miatt, hpv tipizálást is csinál a doktornő. Azt mondta ne idegeskedjek, a szövettan dönti el mi lesz a továbbiakban, de nagyon félek... 8 éve vagyok együtt a férjemmel, eddig mindig negatív eredményeim voltak, évente járok teljes kivizsgálásra, most meg bumm. Attól félek, hogy ha konizációra kerül sor, utána is rosszak lesznek az eredményeim. ☹️

Szorítok neked Kérdező!

2023. márc. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%
Mit akarsz műtettni? Szemölcsöket fagyasztják, de azt mondod nincs tüneted, akkor nem kell kezelni sem semmivel csak ellenőrizni, rendszeresen eljárni szűrésre. A viszketést nem hiszem, hogy ez okozza, az valami mástól lehet.
2023. márc. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nincsen tünetem, de a HPV miatt kerülhetek rákmegelőző állapotba, amikor szoktak műtétet csinálni.

P3-as a leletem

2023. márc. 8. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!