Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan tudnám megelőzni...

Hogyan tudnám megelőzni /enyhíteni a menstruáció tüneteit?

Figyelt kérdés
... ilyenekre gondolok: mellfeszülés, pattanásosodás, puffadás.
2008. dec. 28. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

algoflex M.

gyulladás csökkentő és görcsoldó.

17 éves vagyok. nekem eza legjobb.

nagyon hatásos.

2008. dec. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vagy elmész herbáriába, gyógynövény-szaküzletbe, és kérsz az eladótól görcsoldó hatású teát.

A pattik esete az bonyolultabb. Egy ismerősöm hiába kenegette, elment vele bőrgyógyászhoz, és ott kiderült, hogy allergiás, azért pattis. De persze ez ritka.

Bőrgyógyászok szoktak tökjó tetran-alapú kenőfejes oldatokat felírni, azok általában használnak. Csak nem szabad mellettük napozni,szolizni.


Van még két gyógyszer, a Roaccutan, és a Diane 35. Ezeket nagyon problémás bőrűeknek szokták felírni.

Az előbbi egy minimum 4 hónapos kúra, és nagyon kiszárítja a bőrt, a második a "bőrt szépíti és mellékhatásaként fogamzásgátló hatású". Ez mind szép és jó, de egyáltalán nem ajánlatos elkezdeni a szedését, nagyon drasztikus gyógyszer!! És bár a pattanásokat elmúlasztja, amint abbahagyod, 4-szer annyi pattid lesz soha nem látott gyulladt gümők formájában! Kb 10-15 ismerősöm egyöntetű véleménye ez, és én is ezt tapasztaltam.

2008. dec. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

akkor leírom még egyszer, hátha egyértelműbb lesz annak is, aki nem olvassa el a kérdés alatti kiegészítést:

MELLFESZÜLÉS (menstruáció előtti, alatti) PATTANSODÁS, PUFFADÁS.

Tehát NEM görcsölésre gondolok!


könyörgöm hagyjatok már a görcsolódkkal!:) nem az érdekel.

2008. dec. 28. 14:04
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is sokáig küzdöttem ezekkel a PMS tünetekkel. De aztán (pedig addig nem nagyon hittem benne) elkezdtem figyelni az étkezéseimre. Mensi előtt általában ugyebár kívánósabbak leszünk,főleg az édességekre...nos én ezeket kiiktattam a mensi előtti héten,illetve figyeltem, hogy miket eszek. Ha rám tört az éhségérzet,akkor almával,kekszel enyhítettem:) Én most 32 éves vagyok (babaprojekten:),kb.két éve már semmi mensi előtti kellemetlen tünetem nincs,se pattanás,se mellfeszülés,se puffadás. Ja és savanyúkáposztát eszegetek , nálam bevált:) sok sikert,üdv.
2008. dec. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

a mellfeszülést, és a pattanásosádt sehogysem tudod elkerülni, ezek premenstruációs tünetek. ezeknek hormonális oka van, amit te az égiválog sehogy sem tudsz befolyásolni. nekem ilyenkor még pluszban nagyon szomorú szoktam lenni, egy kiskacsa látványától képes vok magam elbőgni. nem tudom neked ilyen van e, erre hatásosak lehetnek nyugatató teák. (levendula, orbáncfű, de lehet kapni DM-ben spéci nyugtató teakeveréket is.)

amit a pattanások ellen ilyenkor tehetsz, hogy nem nyomkodod őket, hanem leecseteled valamilyen erre való oldattal.

a puffadást úgy enyhítheted, hogy kerülöd a puffasztó ételeket (bab, zöldbab, egyéb hüvelyes zöldségek, káposzta, brokkoli, karfiol, tojás) meg a nehéz zsíros kajákat. egyél sok gyümölcsöt, könnyű száraz húsokat, ne egyél chipset (ezt inkább amúgy se).

igyál sok folyadékot (tiszta vizet)

ha nagyon komoly premenstruációs tüneteid vannak, hogy már szinte munkaképtelenné tesz, akkor fordulj orvoshoz, úgy tudom létezik rá vmi enyhítő gyógyszer, de ezt csak nagyon indokolt esetben adják.

2008. dec. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja még annyit hozzáteszek, hogy mióta fogamzásgátló tablettát szedek, szinte alig vannak ilyen tüneteim. esetleg te is megpróbálhatnád.

(utolsó voltam)

2008. dec. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szia!

Én a Rossmannban vettem egy MENSESYL nevü cseppet. Ezt belekeverem az innivalómba, amikor megjelennek az első PMS tünetek. A lényeg,hogy minden nap kell inni. Nekem segített!

2008. dec. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

A 4. válaszolónak:

én régen évekig szedtem a Diane35-öt. Semmi bajom nem volt, miután abbahagytam. Nagyon pattis voltam, azért szedtem. De azóta 1 darab pattim sincs, pedig már 6 éve nem szedem...

2008. dec. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
bocsi, a 2. válaszolónak, nem a 4.nek:)
2008. dec. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!