Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hahooo. 17 éves lány vagyok,...

Hahooo. 17 éves lány vagyok, és már 7 napja késik a menstruációm. Terhes nem lehetek, hiszen mindig odafigyelünk, és tudatosan, odafigyelve védekezünk. Meg már 3 hete nem voltam a párommal. Mi álhat mögötte? Vagy ez még normális? Köszi:))

Figyelt kérdés
Nőgyógyászhoz még nem szeretnék elmenni:(((

2023. márc. 12. 19:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
23%
Gratulálok a babához!
2023. márc. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
31%
Csinálj egy tesztet.
2023. márc. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%

2-es leírta a tutit.

Akkor megnyugszol.

Vagy nem.

De kiderül.

2023. márc. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
57%

"Terhes nem lehetek, hiszen mindig odafigyelünk, és tudatosan, odafigyelve védekezünk."

Bullshit. Legalábbis ha nem védekeztek egyszerre 2-3 féle módon, ezt így tutibiztosan nem tudod kijelenteni. Az egyetlen 100 százalékban biztonságos védekezési mód az, ha nem szexelsz.

Mindenesetre 7 nap késés még nem feltétlen jelent sok gondot, voltál beteg mostanában? Stresszelsz valamin?

2023. márc. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%

"mindig odafigyelünk, és tudatosan, odafigyelve védekezünk"

MIVEL védekeztek? Mert a megfogalmazásod alapján megszakításra tippelnék, ami semmit sem ér, nem lehet védekezésnek nevezni.

Másrészt a 2-es tanácsát fogadd meg, csinálj tesztet, akkor kiderül, hogy terhes vagy-e vagy sem.

Ami meg nemi életet él, annál ajánlott a rendszeres nögyógyászhoz járás.

2023. márc. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
42%
Ha jól sejtem, utoljára pont a peteéréskor voltatok együtt, az optimális idöpont a teherbeesésre, föleg, ha a védekezésetek nem megfelelö, megszakítás vagy/és naptármódszer, ezek ugyanis nem hatásosak.
2023. márc. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

Persze, szegény lányra hozzátok rá a frászt. Ha védekeznek (gumi, tabi), és rendesen beveszi, vagy mindig felhúzza a srác és elleőnrzik a gumi épségét a szex után, akkor szinte lehetetlen.

Amúgy nem tudom; mikor kezdtél menstruálni? Nekem 2-3 évig is szabálytalan volt, sokszor késett, majd beállt.

2023. márc. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
38%

Egy terhességi teszt után megnyugodna.

Én 17 évesen fogamzásgátlót szedtem, de ha nem jött időben a megvonásos vérzés, akkor már csináltam is a tesztet.

2023. márc. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
16%

Nekem sosem pontos a megvonásos vérzésem, 4 éve szedek tabit. Néha 2., néha 4.-5. napon jön.

Persze, csináljon tesztet, de nem kell beijeszteni. :)

2023. márc. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
11%

Ha 3 hét telt el az utolsó szex óta csinálj egy terhességi tesztet. Ha az negatív, akkor egyelőre nincs teendőd, 17 évesen még nem áll be az ember ciklusa, bármitől is kimaradhat, és később is előfordulhat, hogy késik vagy kimarad, pl. betegség, stressz, új helyzet, sok munka stb. miatt.


Ha a következő hónapban sem jön meg, akkor menj el nőgyógyászhoz, semmi szörnyű nem történik ott veled. Évente ajánlott rákszűrésre menni.

2023. márc. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!