Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Még nem menstruálok, mit fog...

Még nem menstruálok, mit fog csinálni az orvos?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy egy hónapja lettem 16 éves és még nem menstruáltam.

Az beszéltük anyummal hogy legkésőbb nyáron(de lehet még hamarabb) elmegyünk egy tinédzser ambulanciára.

A kérdésem pedig, hogy hogyan fog megvizsgálni az orvos?

Fájni fog?

És tényleg szükséges lehet vérvétel? (az a legkisebb probléma)

U.I.: Szűz vagyok, ha ez számít vlmit.

Válaszokat előre köszönöm. :)



2023. márc. 17. 22:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%
Mivel szűz vagy biztos nem fog hüvely vizsgálatot csinálni ha nem különösebben indokolt. Szerintem vér vételre fog kiírni (hormonok), esetleg különböző szakemberekhez kell majd elmenned de semmi nem fog fájni. Ne aggódj:)
2023. márc. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Uhh, köszönöm a gyors választ.

Ez megnyugtató.

Egyébként a házi orvosnál kell kezdeni?

2023. márc. 17. 22:12
 3/19 anonim ***** válasza:
14%
Igen mert ő tud beutalót adni (ha állami) ha magánba mész akkor nem kell háziorvos.
2023. márc. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
35%
Egyetértek az #1 válaszolóval, ne aggódj. Én 14 voltam mikor először megjött, de előtte minden osztálytársamnak meg volt már, és nagyon rosszul éreztem magam miatta. Utólag rájöttem, hogy egyáltalán nem olyan jó...:D
2023. márc. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Rendben.

Igen, az azért jó, hogy még nincsen gondom,de kicsit zavar, hogy valószínűleg már az osztályban mindenkinek meg van.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2023. márc. 17. 22:18
 6/19 anonim ***** válasza:
78%

s4-es vagyok

miért értékelték le így a válaszokat?:(

2023. márc. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%
Nőgyógyászhoz nem kell beutaló, ahogy pl. bőrgyógyászhoz sem, ezért házi orvoshoz nem is kell menni.
2023. márc. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%

Na, azert keszulj megiscsak a huvelyi vizsgalatra lelekben. Mert az tuti, hogy ultrahanggal meg kell neznie a petefeszkeket es a a mehet.

Tud csinalni hasi uh-t, de lehet, hogy az keves lesz es akkor huvelyire kell valtania.

De nyugi, nem lesz semmi baj.

Csak lelekben azert keszulj erre a lehetosegre is.

2023. márc. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
11%

4-es: de aggódjon, mert 16 éves az a korhatár, amíg nem feltétlenül szükséges a vizsgálat, ha nincs más panasz, e fölött a kor fölött viszont már mindenképpen kivizsgálás szükséges, mert valami probléma van. Kérdező, mielőbb menjetek, ne várjatok a nyárig, sajnos valami (valószínűleg hormon) problémád van.


Nőgyógyászhoz nem kell beutaló a háziorvostól (államihoz sem).


Ki fog kérdezni, súlyod, magasságod, betegségeid, műtéteid, talán még étkezési szokásaid is (pl. hogy vegetáriánus vagy-e), volt vagy van-e bármi panaszod.


Hasi ultrahangot fog csinálni és hormonvizsgálatra (vérvétel) biztos el fog küldeni, esetleg pajzsmirigy ultrahangra is.


Itt le van írva, hogy történik szűz lányok esetén a vizsgálat:

[link]


Fájni nem fog, kicsit kellemetlen lesz, de édesanyád ott lesz melletted és egy tinédzser ambulancián biztosan empatikus orvosok dolgoznak.

2023. márc. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
65%
4-es: azért pontoztak le, mert nem hasznos a válaszod, tévedsz, sajnos aggodalomra ad okot ha valaki 16 évesen még nem menstruál.
2023. márc. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!