Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Follikuláris petefészek...

Follikuláris petefészek ciszta: mi a teendő?

Figyelt kérdés

Kb. 1.5 hónapja rutinvizsgálatnál vették észre, hogy van egy (állítólag) follikuláris ciszta a jobb petefészkemen. Akkor kicsit fájt nyomásra, 4.5 cm-es volt. Kaptam Norcolut tablettát, de nem tudtam végigszedni, mert cukorbeteg vagyok és nagyon rossz cukraim lettek tőle, kezelhetetlen lett tőle a cukorbetegségem. Most, 1.5 hónap után gyakran érzek enyhe nyomást az alhasam jobb oldalán, lehet a ciszta az.

Oké, újabb vizsgálat, csakhogy a városban a nőgyógyászok 2-3 hétre előre tele vannak. Mennyire tud ez súlyosbodni? Az orvos szerint nem kell műteni, fel fog szívódni, de nem úgy tűnik... A menstruációmnak is bezavar, az elmúlt 3 menstruációm előbb jött meg és erős volt.

Szerintetek mi a teendő ilyenkor? Kinek mi a tapasztalata ilyen esetben?



#petefészekciszta #follikuláris ciszta
2023. márc. 18. 19:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Az orvosnak igaza van, fel szokott szívódni. 2-3 hát alatt meg pláne semmi bajod nem lesz.
2023. márc. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Probáld meg gyógyteával és gyógyteás ülőfürdővel. Cickafark tea esténként langyosan elfogyasztva lefekvés elött. Másik nap Diófalevél tea ugyanugy mint a cickafarkot. Felválltva használd 6 hétig, utánna 4 hét szünet. Megismételhető! Ülőfürdőt is lehet csinálni a teafűvekből. Herbália üzletben vásárold meg a teafűveket .
2023. márc. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!