Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS szindrómát diagnosztizált...

PCOS szindrómát diagnosztizáltak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval 17/L vagyok. Policisztás a méhem, emellett hátrahajlik a méhnyakam. Május óta nem jött meg, rákszűrésre megkaptam az eredményt, behívtak második kivizsgálásra.. Mit tegyek?
2010. okt. 7. 07:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Menj el a második kivizsgálásra.

Ne aggódj a visszahívás miatt, egy kis gyulladástól is lehet, hogy nem értékelhető az eredmény.

2010. okt. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom,tudod-e mit jelent a PCO pontosan, de utána kell olvasnod a neten, hogy megértsd. A lényege, hogy anyagcserezavar, amely a cukorbetegséghez hasonló gondokból ered, de mégsem, inkább hormon probléma. Nekem ezért adnak gyógyszert a pajzsmirigyemre és a cukorra és 14 év után most érzem először egészségesnek magam.

Nem tudom miért hívtak vissza, de nekem ,mikor a nőgyógyász észrevette a gondot, el küldött egy endokrinológushoz, mert ezen Ő nem tud segíteni.

Az end. pedig elküldött vérvételre, pajzsmirigyhormon vizsgálatra és terheléses vérvételre és valóban rossz volt a cukorgörbém. Szerintem neked is ezt kell tenned.

A két gyógyszer mellett napi 10 perces enyhe megerőltető mozgást javasoltak és nem ehetek cukrot, valamint fehér lisztes ételeket, mert ezek hirtelen emelik meg a vércukor szintet.Ha kapsz gyógyszert, akkor helyre fog állni a ciklusod is és a termékenységed is.Nekem is gyógyszer mellett voltak vérzészavaraim és fájdalmaim, de lekopogom , azóta nincs ilyen.

2010. okt. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


Itt mindent megtalálsz. A diétával kezdd, nagyon sokat javít. Nekem 10 éve azt mondta a doki, hogy PCOS-m van, de különösebben nem foglalkozott vele, nem küldött sehova, én meg nem tudtam, hogy kellene, panaszok nem voltak, csak rendszertelen vérzés. Közben életmódot (nem a PCOS miatt, hanem az egészséges kajálás miatt) és orvost váltottam, az új orvos SEMMIT nem talált.


A többit bízd az orvosra, és igen, tényleg kell endokrinológus, nem elég a nőgyógyász.

2010. okt. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azzal kezdd, hogy elmész endokrinológushoz. Ugyanis a PCO nem (csak) nőgyógyászati betegség. (Amúgy a petefészked policisztás, nem a méhed).

Valószínűleg csináltatni fog cukorterheléses tesztet, pajzsmirigyvizsgálatot, mellékvesekéreg vizsgálatot, megnézi a nemi hormonjaidat.

Attól függően, hogy mi a probléma, eltérő lehet a kezelés.

2010. okt. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!