Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Segítségre lenne szükségem,...

Segítségre lenne szükségem, PCOS-t diagnosztizáltak nálam, van még valaki aki vékony és PCOS-es?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Van még valaki aki vékony (164 cm és 50 kg-os vagyok)és PCOS-es? És diétával ilyen testsúllyal is lehet segíteni a betegségen.

Válaszokat előre is köszönöm.


21/L



2011. máj. 27. 15:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem van egy PCOS-es ismerősöm. Ő elég molett, ezért diétázik, nem a betegség miatt. Szerintem neked inkább híznod kéne 1-2 kg-ot. Kezelésekre kell járnod, és gyógyszert kell szedned, az segít. Remélem hogy jobban leszel:)
2011. jún. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a választ, sajnos én sem ehetek cukrost, se lisztest, zöldségeken élek :(
2011. jún. 2. 15:22
 3/15 anonim ***** válasza:

Akkor ezért vagy ilyen vékony, mert sokmindent nem ehetsz meg.

Az ismerősöm néha eszik 1-2 falat süteményt, de ő is csak nagyon keveset, meg ő is rengeteg zöldséget eszik. Sokszor szinte semmit nem eszik egész nap.

Remélem nem sértődtél meg azon, hogy híznod kéne mert nem akarlak bántani. Azt szeretném hogy jobban legyél.

2011. jún. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Jaj dehogy sértődtem, tudom, hoyg híznom kellene de nem tudok :P 2 hónapja diagnosztizálták a pcos-t, addig mindig elég sok csokit meg édességet ettem, de viszont sose híztam tőle, most félkek, hogy mi lesz mert ugy-e nem ehtek édességet és félek, hogy még jobban le fogok fogyni, köszi a választ.
2011. jún. 9. 09:15
 5/15 anonim ***** válasza:

Te olyan vagy mint az egyik haverom. Ő se hízik, pedig nagyon szeretne, eszik is rengeteget, mégis nagyon sovány.

Ha diétáznod kell akkor azt tartsd be, de amit szabad enned, abból egyél jó sokat.

Szerintem néha azért biztosan ehetsz egy kis édességet is, nem hiszem hogy megártana, édesapám cukorbeteg, mégis eszik néha 1-2 falat csokit.

De legjobb ha az orvosodtól megkérdezed hogy miből mennyit ehetsz. :-)

2011. jún. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én is PCOS-es vagyok, 160 cm és 46 kg...

Én sem igazán értem. Inzulinrezisztenciám sincsen, szóval még Metfromint sem tud rá adni az orvos...

2011. szept. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

és akkor te mit csinalsz elozo valaszolo? vagyis valamilyen kezelésre jàrsz?

én nem tudom, hogy vane inzulinerzekenysegem, mert nem is nezte a doki hanme egybol felirta metformint.

2011. szept. 26. 15:11
 8/15 anonim ***** válasza:

Pff...

Ahhoz, hogy megnézzék van-e inzulinrezisztenciád, terheléses cukorvizsgálatot kell csinálni.

Egyébként most egy tesztoszteronszint csökkentő gyógyszert kapok (nem fogamzásgátló), plusz D-vitamint nagy dózisban, mert állítólag vmikor segít a PCO-n. Nemrég kezdtem szedni, majd meglátjuk mi lesz.

2011. szept. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Te hany eves vagy? Es milyen tuneteid vannak? Magyarorszagon élsz? Mert én erdélyi vagyok es itt eleg nehez olyan orvost kapni aki becsuletesen kivizsgal.
2011. szept. 26. 17:28
 10/15 anonim ***** válasza:

21 leszek nemsoká. Rendszertelen volt a vérzésem (akár fél évre is kimaradt) és az átlagnál jóval szőrösebb voltam. Kezdtem nődokinál, aztán voltam vagy három endokrinológusnál.

Most egy második nődoki próbál kezelni. A tesztoszteron csökkentőt meg az endokrinológustól kapom. Egyébként a szőrösödésemre nagyon jó, csak hát kérdés, hogy mi lesz ha abbahagyom. Mert hát ugye ezt sem kellene a végtelenségig szedni. Hormonvizsgálatot már anno az első nőgyógyász csinált, de inzulinrezisztencia vizsgálatot csak a mostani dokim. Mivel azzal nincs gond, így nem kaptam Metformint.

Most reménykedek, hogy helyrejön a dolog:D

2011. szept. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!