Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen a vizsgálat?

Milyen a vizsgálat?

Figyelt kérdés

Szeretnék fogamzásgátlót feliratni(még soha nem voltam ilyen vizsgálaton)

És kíváncsi lennék hogy egy ilyen vizsgálaton mi zajlik? Úgy konkrétan

Mert anyukám azt mondta hogy van intimebb vizsgálat is vagy hogy mondjam

És kissé elrettent ez a gondolat 🥹

17/L



2023. ápr. 3. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:
24%

Ha szűz vagyok akkor csak ultrahang de mar nem akkor hüvelyi vizsgálat is lesz.

Vesznek keneten majd elküldik laborba.

Ha olyan dokit fogsz ki akkor csinál egy vérvételt es ki fog kerdezni h mikor volt a legutolsó mensid hany napos stb

Meg hogy a csaladodban van olyan aki vérrögre hajlamos.

Az en dokim nem vett vert viszont elküldött olyan vizsgálatra ahol megnézték hogy hajlamos vagyok e a tronbózisra

2023. ápr. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
Igen, belenéz a doki a nunidba. Meglepő, hogy egy nőgyógyász ilyet tesz, ugye?!
2023. ápr. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

Mi az, hogy intimebb vizsgalat? Ez neked mit jelent? Nyilvan a nogyogyasz dolga az volna, hogy megvizsgaljon.


De igazabol ha nincs panaszod es meg szuz vagy, szerintem nem erolteti a kezi vizsgalatot, max egy hasi uh-t csinal.


Ha mar nem vagy szuz, akkor rakszurest mindenkeppen kell csinalnia, ami egyebkent is kell evente.


Ne felj, hanem szokd meg. Ez var rad egesz hatralevo eletedben :D


De nem veszes, csak az elso felelmetes. Utana se kellemes, nyilvan az ember lanya nem wellnessezni jar oda, de legalabb mar tudod, hogy mire szamits.


Amugy talan kikerdez, meg talan elkuld egy vervetelre, aztan felirja a gyogyszert. De nagy atlagban csak hasrautnek es random felirnak valamit, ami vagy jo lesz vagy nem.

2023. ápr. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%

Van hát. Derékig le kell öltözni. Érdemes szoknyában menni, akkor fel tudod húzni amikor kell. Amúgy állhatsz ott pucér altájjal, mert nem adnak köpenyt mint az amerikai filmeken.


Meg fog vizsgálni. Feltol egy vibrátorhoz hasonlító dolgot, ami ultrahang. Meg vesz egy kis szövetet, rákszűrés miatt(HPV)

Legalábbis nekem ez volt.


Kiderült van petefészekcisztám, meg Bartholin-mirigy cisztám.


Elvileg a melleket is meg kellene tapogatnia van-e benne csomó. Nekem nem csinálták a papírra meg ráírták hg nem tapintható csomó az emlőkben🤣


Én kifogtam egy bunkó dokit, aki rontott az amúgy szégyenteljes helyzetemen.


4 éve nem is voltam nőgyógyásznál.


A fogamzásgátlónak az egyik veszélyes mellékhatása a trombózis. Egyik barátnőmnek felment a vérrög az agyába. Én nem javaslom.


Inkább condom, spirál, vagy spermicid

2023. ápr. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%

Lehet rosszul mondom :) de én sosem tabletta miatt mentem .


Első vizsgálaton azért féltem, de magán volt és családtag ajánlotta . Kedves volt a személyzet, bár zavart, hogy a recepciós egy fiatal srác, kb mint én :D de végülis jól kezelte és nem lettem frusztralt . Majd ( én direkt doktornőhöz szerettem volna menni, ez sikerült is) , szóval a doktornő nagyon kedves volt, jeleztem, hogy ez az első ilyen vizsgálatom. Természetesen le kell vetkőzni. Kérdéseket tesz fel, amire jó őszintén válaszolni. Eközben nem rád néz, hanem a papírra. Majd közli, mit fog végezni. Nálam a mell attapogatasa volt az első. Az első mp fura volt, aztán már nem. Gyors volt és tapintatos .


Majd kérte, fekudjek fel az asztalra. Első körben meg fog nézni. De ez is max két perc, és nekem sem volt kellemetlen annyira, mint hittem. Majd jön a belső átvizsgálás, ez egyébként nem fájdalmas, és mindig mondja, mit csinal.

A végén annyira megbízhatónak éreztem a légkört, hogy beszamoltam a gondokról, pl a leiden mutáció oroklesrol a családomban. Ezt meg is néztük és valós, így én sosem irattam tablettát, de szerintem ugyan ez+ egy vervetel ( mindenképp !) célzottan erre . Sose hallgass el semmit, elsőre furcsa lehet, de fájni nem fog. :)

2023. ápr. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
12%
Fogamzás gátlóhoz nem kell vizsgálat. Csak a ciklusod szükséges hozzá. Ha megakar vizsgálni menj olyanhoz aki nem.
2023. ápr. 4. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
16%

"Mert anyukám azt mondta hogy van intimebb vizsgálat is vagy hogy mondjam"


Igen, kétség kívül kolonoszkópia sokkal intimebb/kiszolgáltatottabb érzés.


Ha szűz vagy és indokolt akkor az orvos a végbeleden keresztül is végezhet vizsgálatot. Nem vagy köteles ebbe belemenni, de jobb előre jelezni neki.

2023. ápr. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
19%
#7 nekem gyermekkoromban volt ilyen anális vizsgálat☹️
2023. ápr. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7%
Ha zavar,keress nőt.
2023. ápr. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!