Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez még normálisnak tekinthető...

Ez még normálisnak tekinthető vagy ezzel már orvoshoz kéne fordulni? (PMS)

Figyelt kérdés

Az elmúlt időszakban megfigyeltem, hogy menstruáció előtti napokban vagy kb. 1 hétben tiszta depressziós leszek. Nem az, hogy csak picit van rosszabb kedvem, hanem totál hangulatváltozás. Nincs kedvem semmihez, levert vagyok, rossz hangulatom van, negatív gondolataim vannak, nem tudok szinte semminek örülni, reggelente felkelni nincs kedvem, fáradtabb vagyok, úgy érzem, mintha semmi erőm, energiám nem lenne (annak ellenére, hogy mondjuk éjszaka 9 órát alszom és semmi megerőltetőt nem csinálok), olyan vagyok kb mint egy élőhalott, minden jobban felidegesít, sokszor nem is csinálok nagyon semmit, érzékenyebb vagyok, könnyebben és többször elsírom magam, és ilyenkor magammal is vannak problémáim, pedig alapvetően nem vagyok önbizalomhiányos, elfogadom magam, de ezekben a napokban rondának látom magam és semmi nem jó a külsőmben sem meg magamban sem.

Volt, hogy le kellett mondanom ezért egy magánórát, mert egyszerűen azt éreztem, hogy hiába aludtam eleget, mégis alig van bennem erő, gyenge vagyok, nem tudnék koncentrálni, figyelni és az ég világon semmihez nem volt kedvem, nagyon szomorú és hisztis hangulatban voltam egész nap. Ilyenkor nehezemre esik tanulni is, inkább csak nézek ki a fejemből és eltelik a nap úgy, hogy semmit nem csináltam.

Inkább ezek a pszichés tünetek jellemzők, fizikai tünetek terén csak annyi van, hogy fáj a mellem, néha kicsit a fejem is és esetleg több pattanás jön ki az arcomon. Amikor megjön, akkor aznap pár óráig picit fáj a hasam meg hasmenésem van, más panaszom nincs, a menstruációm rendben van, de az azt megelőző 1 hét már komolyan mondom borzalmas. 11 éves korom óta menstruálok, most 21 leszek, az elmúlt kb. 1 évben kezdtem el ezeket tapasztalni, de csak most jöttem rá, hogy ez feltűnően mindig menstruáció előtt van. Előtte nem értettem, hogy miért van az, hogy tök random néha egyik napról a másikra teljesen megváltozik a hangulatom minden ok nélkül, amikor meg elmúlik, utána meg nem értem, hogy mi bajom volt és miért voltam olyan rosszul.



2023. ápr. 13. 12:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Én gyilkos hangulatba kerültem, azaz mindenbe belekötöttem, mindenkibe belerúgtam, aztán a csúcs egy óriási hiszti volt, bőgéssel.

A nőgyógyász hormont akart adni, de mivel sosem szedtem, így elkezdtem rendszeresen szedni a Cinket, Szelént és D vitamint. Kétheti váltásba pedig a barátcserjét. Most jó. Végre nem akarok ölni előtte. A mellfájdalom megmaradt, meg a leszakad a derekam érzése pár napig, de nem érdekel. Már magam utáltam a viselkedésem miatt.

2023. ápr. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem ennyire nem erős a pms, de pár ismerősöm a premens-et szedi és nekik hatott. Ez ugyebár szinte barátcserje, amit lehet kapni drogériában, olcsóbb, mint a premens. Én még nem kezdtem el, mert drágállom kicsit, annyira nem vészes a pms nekem, de ha rosszabb lenne, tuti kipróbálnám, tényleg sok jót hallottam róla.
2023. ápr. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!