Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Meddig fájhat egy spirál? Ez...

Meddig fájhat egy spirál? Ez normálisnak tekinthető ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
2 hete rakattam fel hormon nélküli rézspirált, a legkisebbet. Még nem szültem soha. Minden nap görcsöl azóta a hasam, hol többet, hol kevesebbet és nagyon enyhe pecsetelő vérzésem is van. Ez még belefér és javulhat, vagy valószínűleg nem nekem való a spirál és le kell majd szedni a kontrollon? (Kontroll a felrakástól számított 1 hónap, ha csak nincsenek elviselhetetlen tüneteim.)

2022. márc. 21. 10:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
A spirál többek közt úgy müködik, hogy folyamatos gyulladásban tartja a méhnyálkahártyát, szóval ilyen tünetekkel lehet számoni. Viszont hogy mennyire éri meg ilyen módon károsítani az egészségedet, az más kérdés.
2022. márc. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%
A spirál inkább szülésen átesett nőknek javasolt.
2022. márc. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Kedves első, akkor te mit ajánlasz védekezésre, ami jobb ennél? Illetve akkor állandósult görcsölésre kell számítani a használata mellett?
2022. márc. 21. 14:09
 4/16 A kérdező kommentje:
Kedves második: már felrakják nem szült nőknek is. Illetve ezzel nem válaszoltál a kérdésemre. Vagy ez arra vonatkozik, hogy túl nagy lehet az eszköz?
2022. márc. 21. 14:10
 5/16 anonim ***** válasza:
47%
Az elsö vagyok: a rézspirál mellett még van rengeteg egyéb módszer, ami nem ennyire egészségtelen (ennek alkalmazása mellett igen gyakor a méhrák kialakulása aránylag fiatalon is, szóval a görcsölés még a legkisebb probléma), pl. a tabletta, óvszer, hüvelygyürü, - ezek mindegyike igen hatásosan véd a terhességtöl.
2022. márc. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Hogy valaki valaszoljon is, nekem 1 honapig volt ez, majd szepen csokkent, legjobb valasztas nem szult nokent, ami hormonmentes
2022. márc. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Első: a hormonbevitel szerinted egészségesebb? Ott az emlőrákot említik nagy kockázatként.
2022. márc. 21. 16:56
 8/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó: köszönöm a válaszodat!!
2022. márc. 21. 16:56
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Az elsö vagyok: nem írtam, hogy a hormobevitel egészségesebb, de a mai szerekben igen alacsony a hormonszint, ezért sokkal, de sokkal kevesebb a kockázata, mint a spirálnak.

Másrészt meg ott van az óvszer, annak semmiféle mellékhatása sincs, és elöírás szerint használva ugyanolyan biztos, mint pl. a spirál (ami mellett azért elöfordul terhesség, és nem is túl ritkán).

2022. márc. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

9: aham, ez a bullshit, 1,5 ev szedes utan 3 evig szenvedtem mire helyreallt a szervezetem

Meg nem azt kerdezte mivel vedekezen

2022. márc. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!