Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az endometriozis veleszuletett...

Az endometriozis veleszuletett dolog es mindig faj a noknek?

Figyelt kérdés

Allando fajdalom vagy hogy van ez es mit szed az aki ebben szenved es mennyire rontja az eletminoseget/mindennapokat?


Ferfi vagyok csak hallottam errol es erdeklodni szeretnek.


2023. ápr. 14. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudják az orvosok sem még, hogy veleszületett, vagy valamitől kialakul.

Teljesen más mindenkinél. Nem ugyanolyan tüneteket okoz. Nem is ugyanúgy jelentkezik. Okozhat cisztákat, ún. csokoládécisztát, vagy összenövéseket, állandó puffadást, meddőséget.

Nagyon tud fájni. De általában nem folyamatosan, hanem menstruáció alatt. De azon kívül is okozhat fájdalmat, vagy kellemetlen érzés.

Annyira tud fájni, hogy akinek nem volt ilyen, az nem tudja elképzelni sem. Egyáltalán nem olyan, mint a normális menstruációs fájdalom.

2023. ápr. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudják az orvosok sem, hogy mitől alakul ki, de valószínűleg van veleszületett tényező is, mivel akinek előfordult már endometriózis a családjában 7x akkora esélye van hogy nála is előforduljon.


Az esetek nagyrészében nem fáj folyamatosan, csak menstruáció alatt, és annak is sokszor csak az első egy-két napján. Sőt az se törvényszerű, hogy minden menstruáció fáj, és vannak olyanok is, akik teljesen tünetmentesek.


A súlyosság nincs összhangban a tünetekkel, nekem 4-es (legsúlyosabb) stádiumú endoval fél évente 1,5 órát volt fájdalmam, arra is általában az ibuprofén+no spa kombináció hatott. Ha pont munkanaprá esett, akkor aznap nem tudtam dolgozni, de ilyen az elmúlt 5 évben 3x fordult elő, 1x kellett miatta programot lemondanom. Szóval nekem a meddőségen kívül nem igazán befolyásolta a napjaimat, míg vannak akik 1-es stádiummal is havonta 3 nap ki se tudnak kelni az ágyból.

Nagyon változó kinek mit okoz.

2023. ápr. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Es ez milyen gyakori noknel? Eleg kegyetlenul hangzik.
2023. ápr. 14. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!