Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mellkas röntgen közben teljese...

Mellkas röntgen közben teljesen félmeztelennek kell lennem vagy adnak valami kórházi köpeny féle dolgot?

Figyelt kérdés
Nemsokara röntgenem lesz, csak tudni akarom mire készuljek.
2023. ápr. 15. 23:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Meztelen vagy. Fehérneműt csak a gépnél kell levenni.
2023. ápr. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Félmeztelennek kell lenni majdnem mindenhol, erre nincsen semmilyen kórházi köpeny.
2023. ápr. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ruha csökkentheti a rtg átjutását, illetve árnyékot adhat. Emiatt ismételgetni felesleges sugárterhelés lenne. Nagyon diszkréten kezelik a helyzetet.
2023. ápr. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Felsőtest teljesen meztelen, vizsgálat előtt kell levetkőzni, ahol én voltam, ott mielőtt az orvosi rendelőbe léptem, egy kis előszobába érkeztem, ott volt a szék, ahova le kellett rakni a táskát, ruhákat. Az én vizsgálatomkor doktornő és asszisztensnő volt bent, de orvosi rendelők közötti átjáró ajtón simán bejött egy doktor is, hogy valamit megbeszéljenek. Senkit nem érdekelt, hogy meztelen vagyok, és pont vizsgálat közben vagyunk, nem úgy kezelik, a betegnek sem kell emiatt kellemetlenül éreznie magát, a kórházban, rendelőben ez természetes.
2023. ápr. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Senkit sem érdekel, hogy valaki félmeztelen, stb., teljesen megszokott, nekem is van, hogy át kell menjek a másik vizsgálóba vagy odahívnak, mert valami segítség kell, de nem is érünk rá ezzel foglalkozni. De amúgy azzal sincs gond, ha valaki közli, hogy szégyenlős, akkor arra is lehet megoldásokat találni.
2023. ápr. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 Neked megszokott, de a betegnek nem. Figyelni kellene a beteg szemérmére. Neked hogy esne, ha herevizsgálat közben a doki behívna esetmegbeszélésre 1-2 kollegát? Ez nem idő kérdése, hanem empátia.
2023. ápr. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6: Hidd el, hogy figyelembe vesszük, de a szabály az, hogy a vizsgálandó területről mindent le kell venni, ezzel nem igazán tudsz mit tenni és hát igen, orvosnál, egészségügyi ellátás során sajnos ezt el kell fogadni. Én is voltam már úgy dokinál levetkőzve, hogy 5 tanhallgató volt ott, persze kellemetlen, de ez van. Főleg amikor balesetin voltam, akkor mindent leszedtek rólam szó nélkül, senkit sem érdekelt semmilyen szemérem, és kb. 5-en voltak körülöttem, azt sem tudtam ki kicsoda, kire kell figyelni, 3-an beszéltek egyszerre hozzám és nem voltam életveszélyben, csak egyszerűen ez ilyen. Vannak olyan dolgok, amik kellemetlenek, de el kell fogadni.
2023. ápr. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Figyelni kellene a beteg szemérmére"

Félmeztelennek kell lenni de nem derék alatt hanem felett. Ha eltéveszted, az se baj, de felesleges. 😃

Mint a strandon, napozáskor.

2023. jún. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!