Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A sok röntgen kihat egy...

A sok röntgen kihat egy későbbi terhességre?

Figyelt kérdés

Ma voltam röntgenen mert hátfájással elküldött a doki. Hozzáteszem bármi bajom van mindig röntgenre küldenek sztem már legalább annyiszor voltam mint ahány éves vagyok (27)

Fogak, láb, gerinc, kar stb.

Kértem h mr vizsgálatra küldjön mert gyanítom sem eltörve se megrepedve nincs és két éve ortopéd doki is röntgenezte, tavaly meg ő csak a nyaki szakaszt, de közölte h az károsabb, a röntgenes néni szerint a röntgen rosszabb.

Ha lesz gyerekem csak remélem h nem lesz baja emiatt, meg persze h nekem sem.


2017. nov. 27. 13:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem szoktak rád adni ilyen védőköpenyt? Ha mellkas RTG-re megyek, a derekamra mindig adnak, pont emiatt.

Egyébként persze, nagyon sok röntgen jót nem fog tenni, az biztos. De azért az nem akkora dózis, mint mondjuk egy CT vizsgálat. Szóval azért emiatt ne aggódj.

2017. nov. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De igen csak most vagy öt felvétel készült és mikor a lentibb részről készült a mellkasomon volt a védő.
2017. nov. 27. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!