Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet baj a kinyomott furunkul...

Lehet baj a kinyomott furunkulus után?

Figyelt kérdés
Volt az ágyékomtól kicsit beljebb egy (szerintem) furunkulus. Először elég nagyra nőtt csomó volt majd kisebb lett de kb 2 hónapja nem változott. Tegnap zuhanyzásnál észrevettem, hogy mintha szivárogna belőle valami picit megnyomtam és nagyon durván kijött, nagyon vérzett és mintha ami kijött volna az a bőröm része lett volna és alig tudtam onnan leszedni. Már nem igazán vérzik de még mindig szivárog szeintem (nedvedzik). Szerintetek most hogy kezeljem? Volt valakinek hasonló? Lehet ebből nagyobb baj?
2023. ápr. 19. 09:17
 1/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Fertőtlenítsd le naponta többször, esetleg ragaszd le, ha nagyon szivárog. Az ami kijött, egy begyulladt szőrtüsző is lehetett, de be fog gyógyulni, de ha 1-2 nap múlva nem múlik, nem javul, akkor menj orvoshoz.
2023. ápr. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elfertőződhet. Betadine kenőccsel kend be és ragaszd le, ezt napi 2x cseréld kb 1 hétig.
2023. ápr. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Fertőtlenítem erre figyelek nagyon
2023. ápr. 19. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!