Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kell beutalót kérnem?

Kell beutalót kérnem?

Figyelt kérdés

Eddig magán nőgyógyászati kezeléseket vettem igénybe, de az orvosom nagyon durván felemelte az árakat, egy rákszűrés 50 ezer forint és emellett még nincs egyéb vizsgálat sem (például kenet tenyésztést külön kell kérni). Egyébként egy szavam nincs rá, mert nagyon rendes, emailben mindig elküldte a labor eredményeimet, ha bármi kérdésem volt mindig válaszolt. Azonban bevallom őszintén, hiába keresünk jól a férjemmel, ilyen árak mellett nem tudom bevállalni nála a továbbiakat, főleg, hogy babát tervezünk és speciális vizsgálatokra is szükségem lesz.


Visszakanyarodva a kérdésre, a 2. kerületben lakom, itt is van a háziorvosom. Nagyon jókat hallottam az Irgalmasrendi Kórház nőgyógyászatáról, ha első körben csak rákszűrésre és hormonvizsgálatra akarok menni, akkor kell kérnem beutalót a háziorvostól?

Elnézést, ha buta a kérdés, világéletemben magánrendelésekre jártam, háziorvoshoz is csak nagyon ritkán ha influenzás lettem, vagy hasonló...


Esetleg megbízható doktor/doktornő ajánlásokat is szívesen fogadok, akik tényleg alaposak (nem csak a kerületben). Valószínűleg nem lesz egyszerű menet a gyerekvállalás, és sok vizsgálatra kell mennem, olyan orvost keresek, aki magától tudja hova kell tovább küldenie az adott problémával, nem pedig nekem kell kikönyörögnöm (sajnosz kamaszkoromban volt ilyen, hormon problémára egyből fogamzásgátlót írtak fel, előzetes vizsgálat nélkül és kiderült, hogy véralvadási problémák miatt nem is kaphatnék, mert azok közé tartozom, akiknél az alacsony hormontartalmú is magas kockázatú vérrögképződés szempontjából).



2023. máj. 15. 09:09
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
78%
A kórház/szakrendelő dönti el, hogy területen kívüli lakost ellátnak-e vagy sem. Meg kell kérdezni, de nem kötelesek. A szüléshez nem lehet orvost választani.
2023. máj. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!