Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nyaralás eltolók/menzesz...

Nyaralás eltolók/menzesz késleltetni akarók nyaralás miatt, miért nem jó a tampon meg a görcsoldó?

Figyelt kérdés

Elkezdtek megint szaporodni az ilyen kérdések, biztos tapasztalta más is aki olvassa a kategóriét. Nagyon kíváncsi lennék, hogy mit várnak az ilyen kérdést feltevők. Pontosabban mire gondolnak vajon?

- Egyrészt, ha pl. vízparti nyaraláshoz betét nem jó (érthető), az nem jut eszükbe, hogy ezt a problémát a tampon megoldja? Tamponnal lehet fürödni, strandolni, megfelelő időközönkénti cserével. Aki nem próbálta (gondolom sok a 13-14 éves kérdező), miért nem próbálja ki még most? Aki meg idősebb, és ódzkodik a tmapontól, miért nem kehelyben gondolkodik?

- Másrészt, görcsoldók is vannak, az tudja enyhíteni a fajdalmat, az ellen mi szól, hogy valaki bevegye ugyanúgy az ilyenkor használatos gyógyszerét? Gondolom más hónapokban, a munkát, iskolába járást ugyanúgy meg kell tudni oldani menstruálva is.

- Harmadrészt, aki 18 fölötti, miért nem szed fogamzásgátlót, ha annyira problémás a menzesz, hogy az előző kettővel együtt tolni kelljen? Fog.gátló beállítja, és csökkenti a vérzést és a problémákat.


Összességében a kérdés: mi értelme a "nyaralás alatt jön meg" témájú kérdéseknek?



2023. máj. 16. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

Azért nem olyan kényelmes a tamponnal nyaralás. Figyelni nehogy valami gáz legyen, kilógjon, átüssön, higiénia. Azért más itthon mint nyaralás alatt.

Azért nem szed mindenki fogamzásgátlót mert épp gyereket akar, nem szedhet fog. gátlót egészségügyi okokból, vagy nem akar. És ezek az emberek is szeretnek nyaralni. Mindenképp macerásabb így nyaralni és a szexről még nem is beszéltünk. Azért nyaralás , pihenés alatt az is nagyon fontos és így az is macerás.

2023. máj. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 harebell ***** válasza:
52%

Nő a fertőzés kockázata, tehát a tampon csak részben oldja meg a problémát, ha fürödni is szeretne az ember.

"Görcsoldók is vannak" szerencsés az, aki ennyivel letudja a problémát :) Egyrészt nekem voltak olyan görcseim, amire semmi nem vált be, másrészt lehet kismillió egyéb tünet (hasmenés, puffadás, migrén, extrém fáradékonyság). Oké, hogy munkanapon összeszorítja az ember a fogát és túlélésre megy, de a nyaralást élvezni is szeretné az ember, nem csak túlélni.

Szeretek túrázni, sátrazni stb, nem mindig találni tiszta mosdót.

Én szedek fogamzásgátlót, nyaraláskor egyszerűen nem tartok tablettaszünetet, így nekem ez jó megoldás, de nem mindenki szeretné szedni, illetve sokan nem is szedhetik.

2023. máj. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Az nem normalis, aki ezert boritja meg a hormonjait. Mutet elott szukseges rosszkent lehetne.Versenysportolok meg annyi modon artanak maguknak, hogy nem peldaerteku.
2023. máj. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

1. sok nő nem szedhet fogamzásgátlót PLUSZ emiatt értelmes nő nem vágja szét a hormonrendszerét

2. tampont pl nem tudok hasznláni a 2-3. napon, mert görcsölök, és fáj ha bennem van

3. legtöbbször szerencsére elég egy szem fájdalomcsillapító, néha meg a kanapéról nincs kedvem felkelni, mert úgy fáj

4. ó, és a napi 3-4 hasmenésről ne is beszéljünk (2-3. nap)


De amíg azt hiszed, hogy a fogamzásgátló BEÁLLÍTJA a vérzést, komoly hiányosságaid vannak ismeretek terén :D

2023. máj. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Két gyerek után olyan erőssé vált a menstruációm, hogy az első két nap is 2-3 óránként kell cserélnem a maxiszuperplusz tampont, plusz betétet használok ilyenkor (igen látott orvos), szóval én így nem szívesen mennék strandolni két kisgyerekkel...
2023. máj. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
39%

én úgy vagyok vele, hogy tervezek nyaralást, aztán ha megjön megjön. max nem fürdök mert nem tudok és nem akarok tampont használni, csakis betétetezek (nekem ez a természetes). így jártam. akkor kirándulok és igen: BETÉTTEL.

igaz a hasam is mindig görcsöl, de ennek ellenére is megyek mozogni, kirándulni.

eszembe nem jutna ezen felhúzni magam, mert tök természetes hogy mi nők menstruálunk.

2023. máj. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%

Mi próbáljuk úgy tervezni a nyaralást, hogy ne akkor legyen meg. Most pl. 7 hónappal előbb megterveztük és minden le is van már szervezve. Hiába 28-29 napos ciklusaim vannak nagy átlagban , de néha becsúszik pár nap csúszás / késés és akkor pont a nyaralás idejére esik. Mivel nem csak a szálloda és tengerpart között mozgunk, ha nem szeretünk kirándulni , túrázni és várost nézni , így elég kiszámíthatatlan 2-3 óránként mosdóhoz jutni .( ami sokszor nem a leghigiénikusabb…)

Ilyenkor a tampon használata mellett sem ajánlott a fürdés , mert a méhszáj nyitottabb, a tamponon meg megtelepednek a kórokozók és sima az út felfelé. Egy méhnyálkahártya gyulladás meg nem hiányzik.

Fogamzásgátlót sokan nem szedhetnek, én sem. Szóval ezt az ajánlatodat is kihagyom kérdező .

Első napokban én nagyon tudok görcsölni( endometriosisom van), puffadok, hasmenésem is van . Egyetemre begyógyszerezve elmegyek, végig szenvedem a napot és este szenvedek az ágyban. Ezt nyaraláson nem szeretném :)

2023. máj. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
Végig dolgozza az ember az egész évet aztán görcsölve fossa fingja össze magát pont nyaralás alatt legyengülve? A tamponnal fürdés sem buli, megtelik vízzel és egy ocsmány fertőzést is össze lehet szedni vele.
2023. jún. 6. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
36%

Hát én most pont benne vagyok emiatt a slamasztikában. Gyógyszert életemben nem szedtem, mivel 48 vagyok, nem most fogom elkezdeni. Viszont az én 28 napos ciklusom meghosszabbodott úgy 1 éve és nem is igazán kiszámítható. Amikor a júliusi wellness hétvégét és a külföldi városlátogatást(nem kifejezetten nyaralás, ellenben sok-sok gyaloglás) lefoglaltam, még úgy tűnt, jók lesznek az időpontok.

Úgy 2 hónapja realizálódott, hogy belelóghat a menzesz mindkét időpontba. Ezért kipróbáltam a nagy adag C vitamin módszert 1 hónapig, ezzel 2 napot toltam rajta egyelőre, talán elég lesz, majd meglátjuk.

A lényeg, hogy nekem a 2.nap az olyan, hogy a wc közelében kell lennem folyamatosan és ez nem vicc. Nagy tampon, éjszakai betét és még így is van, hogy mire a wc-ig elérek átázik a ruhám. Se első nap, se utána nem ilyen durva. Nyilvánvaló, hogy vízbe nem mennék semmilyen tamponnal ezen a napon, márpedig a wellness erről szól és az is nyilvánvaló, hogy egy nagyvárosban nem áll rendelkezésre bárhol-bármikor egy tiszta wc, ahol cserélhetek és elég nagy probléma egy ilyen helyen átázni, távol a szálláshelyedtől, meg egyáltalán, nem kicsit elvesz az élményből. Persze aznap maradhatnék csak a szobában, de amikor össz-vissz 3 napos látogatás volt betervezve nem is olcsón, elég nagy szívás. Arról nem beszélve, hogy mivel kiszámíthatatlan lett, lehet hogy most 1 nap ilyen szívás, de 2 hónap múlva már 2 vagy 3.

Fiatalkoromban meg olyan görcseim voltak gyógyszer mellett is, hogy még a mai napig borzasztó emlék és nem vagyok nyámnyila, 3 gyereket szültem érzéstelenítés nélkül.

Szóval hidd el, sokunkat érint ez a probléma, nem egyformán működünk, mi nők. A lányom például hírből sem ismeri a problémáimat szerencsére.

2023. jún. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!