Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Eres, duzzadt mell mitől lehet?

Eres, duzzadt mell mitől lehet?

Figyelt kérdés

Terhesség kizárt

Menstruáció előtt vagyok 2 héttel

Nagyon fájnak a melleim kb mint ami majd le szakad.

El van nehezedve.

Legfőképpen oldalt érzem mind2ben illetve látszatra is a mell felső része,mellkas nagyon eres.

Endokrinológusnál már jártam, IR gyanú felmerült valamint a prolaktint szintem elég magas. Az okozhatja ezt a fájdalmat?


2023. máj. 23. 16:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a tej mirigyeid gyulladtak be. Érdemes lenne majd mammográfiás szűrésre menni ha elmúlik a fájdalom. Az endokrinológus pedig kiszűri hol lehet konkrétan a probléma.
2023. máj. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ui: ha nem, érdemes magánra menni, mert eléggé összetett a dolog. Lehet hormonális hiba vagy szervi is.
2023. máj. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Endokrinológusnál már voltam de semmi nem történt.

Mondtam neki de csak felirt egy cukor gyógyszert mert 6-tól magas és nekem 5,9.Magán volt nem is olcsó.


Mammográfiára hogy lehet eljutni?

Háziorvos ad beutalót?

2023. máj. 23. 17:15
 4/10 anonim ***** válasza:
Háziorvos is tud neked adni ha felhívod. A poén az, hogy a bomló prolaktin is egyfajta cukor a szervezetben ez is emelheti a cukor szintet de maga a hormon is ami ennek a többlet termelését okozhatja. Szóval igen, jó lenne mammográfiára menni, tünetekkel aznap még az orvos is átvizsgál ultrahangal. Vidd magaddal a labor eredményedet is.
2023. máj. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

És ez ellen mit tud tenni? Gyógyszer vagy valami más?

160grammos szénhidrát diétát, cukor mentes, liszt mentes étkezést javasolt.

De változást nem tapasztalok

Október óta csinálom.

2023. máj. 23. 18:00
 6/10 anonim ***** válasza:
Attól függ ő milyen problémát állapít meg. Ezen addig kár aggódni.
2023. máj. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem csak nem tudom elképzelni h mellre mit tud adni
2023. máj. 23. 18:48
 8/10 anonim ***** válasza:
Problémától függ, antibiotikum, kontrasztanyagos elzáródás keresés ha a tejcsatornával van probléma, hormonkezelés, gyulladás csökkentők, leszívás stb. Amíg nincs meg az ok, széles a paletta a kezelésre :D
2023. máj. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Es ha terhesség mégis?
febr. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azért azt csak észreveszi az ember ha terhes...
febr. 27. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!