Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi kell ahhoz, hogy megjöjjön?...

Mi kell ahhoz, hogy megjöjjön? Milyen ásványi anyagok, vitaminok, táplálék?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt azt, hogy természetesen termékeny korú nő esetében.


Mert én már negyven éves lettem és már vagy hét-nyolc éve nagyon sok mindent nem fogyasztok (cukor, glutén, tejtermékek, nem természetes élelmiszerek, kémiai vegyületeket, stb.) és már vagy két-három éve nem nagyon jött meg, mire a nőgyógyász professzorom azt mondta, hogy örüljek neki, ha az én koromban egyáltalán még megjön.


Sőt, ez még régebben volt, mert utoljára két-három éve voltam nála azért, hogy csináljunk egy olyan vizsgálatot, amiről hallottam, hogy a nők a petesejtjeikkel születnek és így azok velünk öregszenek, de erre a doki azt mondta, hogy ennek a vizsgálatnak csak akkor van értelme, ha gyereket akarok, és akkor sem túl releváns, mert be lehet ám ültetni újat is.


Pedig azért akartam volna ilyen vizsgálatot, hogy tudjam, hogy vegyek-e még egyáltalán betétet vagy ajándékozzam el azt is, amim van, mert én már tán elpotyogtattam minden havi "tojáskám", de ezt nem tudtam tehát meg.


A lényeg, hogy simán lehet, hogy alultáplált vagyok vagy van vmi vitaminhiányom, mert közben meg lusta vagyok főzni, szóval inkább nem, nem, nem eszem-iszom ezt meg azt, amit meg végre igen, azt sokat, túl sokat is.


Tudom, hogy a C vitamin pl. segíti, hogy gyorsabban megjöjjön, és köztudott a pms falási roham is, amikor én is néha elengedem a szigorú mi mindent nem elveimet és engedek magamnak bármit enni, amit megkívánok, de amúgy sosem tűnik föl nekem, hogy pms időszakban vagyok, csak onnan, hogy az ilyen falási rohamaim után, amikor amúgy leginkább csokit csokival ennék csak, mindig megjön, amin mindig iszonyatosan meglepődöm, és ez vetette föl bennem ezt a kérdést, hogy a csokiban, és itt a tömény étcsokiról beszélek, a kakaóról pl. tudom, hogy magnézium van benne, tán kálcium is, ezért kívánom, mert ettől jön meg?


Azt is tudom, hogy a menstruáció a legjobb mutatója egy nő testi és lelki egészségének, de nekem tényleg évekig kb. csak félévente jött meg, erre mondta a doki ezek szerint vagy négy-öt éve, hogy örüljek neki, hogy egyáltalán megjön még (35 évesen...? Miért, van, akinek akkor már nem jön többet...?! Ezek szerint... Annyira sokkolt akkor ezzel a prof, hogy még vissza sem bírtam kérdezni...). Amióta viszont megengedőbb vagyok magammal néha, feltűnt, hogy full szabályosan visszaállt 28 napos ciklusokra, ami nekem csak akkor volt ilyen pontos, amikor fogamzásgátlót szedtem sok éve, de vagy 25 évesen abbahagytam, szóval harminc éves koromra csak tisztult már a hormon, szóval nem hiszem, hogy amiatt lett ritkább, hanem amikor elkezdtem mi mindent nem enni-inni, tehát tutira van vmi vitamin vagy ásványi anyag szükséglet, ezért a kérdésem, bocs, hogy hosszú lett a magyarázat


Szóval kinek milyen tapasztalata van ebben?


Kinek hány évesen jött meg utoljára?



2023. máj. 24. 22:12
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
65%

"Pedig azért akartam volna ilyen vizsgálatot, hogy tudjam, hogy vegyek-e még egyáltalán betétet vagy ajándékozzam el azt is, amim van"

Ez a betét dolog nevetséges. Komolyan egy pár száz forintos betét érdekel? Tartsd meg ha ennyire fontos neked, nem foglal sok helyet. Vagy vegyél újat. Nem mindegy? Olyan is van hogy évek után hirtelen megjön valakinek. Mit csinálsz majd akkor? Gondom veszel egyet.

2023. máj. 28. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!