Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha fogamzásgátló mellett...

Ha fogamzásgátló mellett megjön hamarabb,még a szedés alatt, akkor egyből váltani kell?

Figyelt kérdés

Középidőtől pecsételni kezdtem, majd 23. napra meg is jött rendesen.

Most kezdtem el ezt a típust. Tudom, hogy van az első három hónapban némi tolerancia. De őszintén, nem szívesen próbálkoznék ezzel tovább.

Van valakinek hasonló tapasztalata? Mi lett a megoldás?


2023. máj. 27. 06:16
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Dehogyis kell rögtön váltani. Ez a legtöbb fogamzásgátló tabletta szedése elején így van. Szedd ahogy kell és majd elmúlik. Én 7 évig szedtem. Ma már egyébként soha a büdös életben nem tömném magamat hormonokkal.

26N

2023. máj. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem gondolnám, hogy ez nagyon gyakori. Nem kis vérezgetésről van szó, hanem konkrétan megjött mellette.
2023. máj. 29. 07:44
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem éppen hormon problémám van és erre keressük a megoldást, eddig sikertelenül. Én se szednék hormont, ha nem kéne. Tudom, hogy tüneti kezelés, stb. de nem akarok már gyereket és éppen a zavaró tüneteket szeretném kezeltetni.
2023. máj. 29. 07:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Minden fogamzásgátló tabletta betegtájékoztatójában benne van hogy az első 3 levél alatt lehet köztes vérzés. Hormonproblémára ez valóban csak tüneti kezelés. Én egy jó endokrinológust keresnék. Sajnos a nőgyógyászok többsége ilyenkor alapos vizsgálatok helyett elkezdi fogamzásgátló tablettával tömni a pácienst mert ez így egyszerű nekik.
2023. máj. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez kicsit több, mint köztes vérzés, mivel konkrétan megjött a szedés alatt. Mire elfogyott a tabletta, addigra múlt el a vérzés is. Szerintem ez komolyabb probléma. De majd ki fog derülni, mit mond rá az orvos. Endokrinológushoz járok egyébként. De érdekelt volna, hogy van-e valakinek konkrétan ilyen tapasztalata. Ezek szerint ez nem túl gyakori
2023. máj. 29. 13:56
 6/6 A kérdező kommentje:

Végül a belső hang segített. Egyből lecseréltem ezt a borzalmas tablettát, amire ilyen extrémen reagáltam. Az orvoshoz egyből nem jutottam el, így egy hónapig még az azt megelőző tablettát szedtem. (Ami szintén nem vált be, de kevésbé volt erős mellékhatás mellette) Mire orvoshoz jutottam, ő is a váltás javasolta, egy 3. típusra. Hála Istennek, ez végre az első alkalomtól beválik.

Ezt mind azért írtam le, hogy megosszam, sokszor nem érdemes szenvedni, meg türelmesnek lenni ilyen esetekben. Mert lehet, hogy valami miatt nem passzol az adott készítmény és később sem fog. Viszont lehet, hogy van olyan megoldás, ami működni fog, csak próbálgatni kell.

2023. júl. 7. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!