Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha csomót találtam a mellemben...

Ha csomót találtam a mellemben, akkor nőgyógyászhoz kell menni?

Figyelt kérdés

2023. máj. 27. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
Ha nő vagy, igen.
2023. máj. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Szia! Igen a Nôgyògyàsz szakszerûen àt fogja vizsgàlni a melleidet. A baràtnômnek is volt egy csomò a mellébe, de nem volt rossz indulatù!
2023. máj. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
37%

Igen, ha észlelsz egy csomót a mellben, akkor ajánlott mielőbb felkeresned egy nőgyógyászt vagy emlőszakorvost. A mellben található csomók lehetnek különböző okokból eredőek, például ciszták, fibroadenómák vagy emlőrák. Egy tapasztalt orvos tudja elvégezni a szükséges vizsgálatokat, mint például a mell fizikai vizsgálata, ultrahang vagy mammográfia, hogy meghatározza a csomó jellegét és az esetleges további teendőket.


Fontos megjegyezni, hogy nem minden mellben található csomó jelenti azonnal a rák jelenlétét, de a mellkasban észlelt bármilyen elváltozást alaposan ki kell vizsgálni. A korai felismerés és a korai kezelés kulcsfontosságú lehet az esetleges probléma kezelésében. Ne halogasd a nőgyógyász vagy emlőszakorvos felkeresését, hogy megfelelő ellátást és tanácsot kapj a helyzettel kapcsolatban.

2023. máj. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%

Mi most ez a nőgyógyász fétis? Mammográfiára kell menni. A radiológus elemzi ki, aztán ha pozitív akkor konzultálni kell az onkológussal.

Elhiszem, hogy melltapizós, ujjazós sztorikra vársz de ez az igazság.

2023. máj. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Mammográfiára a háziorvos vagy a nőgyógyász adhat beutalót, illetve lehet menni behívóval is. Mivel röntgen sugárzás, ezért ez természetesen nem megy úgy, hogy besétálok minden hónapban, hogy valami gyanús és azonnal nézzék meg. A sugarazás előtt rutin az áttapintás. Onkológussal pedig akkor kell konzultálni, ha a szövettan rákot igazol.
2023. máj. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Pedig pontosan így van, hogy néhány havonta kell kontrollra járni. Hiába okoskodsz sajnos pontosan tudom.
2023. máj. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
En mell-ulrahangra mennek radiologushoz. Maganban 20ezer. Vagy haziorvostol beutalot kernek.
2023. máj. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Emlő szakrendelésre, ha van.
2023. máj. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
34%
Én annyira megijedten hogy elszaladtam akkor délután a sebészetre(azt mondtam fáj) Sebész átküldött uh-ra. Majd vissza kelett mennem az eredményel hozzá. Megnyugodtam, és kaptam a biztonság kedvéért egy időpontot az emlő szakrendelésre.
2023. máj. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!