Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 25 éves vagyok, találtam egy...

25 éves vagyok, találtam egy csomót a mellemben. Mi a teendő? Nőgyógyász? Háziorvos? Kezdjem rögtön magánba, hogy haladósabb legyen?

Figyelt kérdés

A héten elkezdett eléggé fájni a bal mellem és akkor csináltam egy önvizsgálatot és találtam egy elég nagy, kb klikkernyi csomót.

Hol kezdjem a kivizsgálást? Öszintén már 10 éve kb orvosnál sem voltam, soha nem vagyok beteg. Évenkánti nőgyógyász vizsgálaton voltam, de ott soha nem volt emlővizsgálat.


2021. ápr. 17. 15:37
 1/6 alletta ***** válasza:
73%
nőgyógyászhoz menjél, ha rendel. ha gyorsítani akarod, akkor magánba menjél.
2021. ápr. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
64%
Én viszonylag sokat tudok a mellrákról, mivel a nejemnek volt három éve. Így kezdődött és mivel az a tipus ha valami baja van azonnal orvos, elment a háziorvoshoz aki azonnal elküldte a brust centrumba, ahol megállapitották a mell rákot és szerencséjére még a legelső stádiumban volt. Igy elég volt neki egy sugaras kezelés és persze azóta hormon bomba gyógyszer formában amitől a libidó visszaesik a béka segge alá. Ezt öt évig szedi persze folyamatos ellenőrzés mellett. Hölgyek, azonnal el kell menni orvoshoz, mert a mellben levő csomó nem játék !!!!!!!!!!!!!!!!!!
2021. ápr. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha maganba mész előbb ultrahangra menj és utána azzal nőgyógyász, ha az UH indokolja akkor pedig mammografia
2021. ápr. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jól mondják!

Nődoki ad neked beutalót UH-ra - mivel fiatal vagy nem egyből mammora - de tapintásra már ő is formák véleményt. Megnézik, ha indokolt, mintát vesznek.

Én ezen mentem át nemrégiben és nem egyből mentem vele, mert nagyon mobilis (mozgatható) volt a csomó, plusz mert egyetemen nem volt alkalmam Pesten elmenni, nincs ott lakcímem.. De amint hazaértem vizsgaidőszakról, elmentem vele! Eredmény: kb másfél centis fybroadenoma, kontrollra járok fél évente kb (:

Ne félj, ez nem ritka jelenség fiatal nőknél, de menj el!!

2021. ápr. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sokkal gyorsabb a háziorvostól kérni beutalót, mint bejutni nőgyógyászhoz, aki szintén csak beutalót ad, a mell nem szakterülete. Ennél időtakarékosabban úgy tudod, ha mell ultrahangra találsz magán orvost.
2021. ápr. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

De minek kezdtek el egy témát ha nem is irtok mi történt veletek.


Egyes kérdező és mit tudsz a mellrákról? Milyen tünetei voltak a feleségednek? Mert te is ide be írsz de senki nem írja a valóságot.

2023. máj. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!