Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bakteriális vaginózis és...

Bakteriális vaginózis és hólyag hurut?

Figyelt kérdés

KB 3 hete felfáztam a hidegben, hólyag hurutom lett, véres vizelettel. Rá 3 napra elkezdett viszketni a hüvelyem, amin nem lepődtem meg, mert érzékeny vagyok a bakteriális hüvelyfertőzésre, a hólyag hurut pedig bakteriális alapú. Kaptam antibiotikumot, elmúlt a hólyag hurut. Betadine kúpot használtam a hüvely viszketésre, ami egyébként elég enyhe volt, el is múlt 5 nap után. Viszont amikor először voltam együtt a párommal, hiába védekeztünk, a feltehetően gyenge környezet miatt vissza jött a hurut is, amire 10 napos antibiotikumot kaptam. Örültem, hogy viszketés nem volt, de korán. Rá 3 napra megint jött, ám most a hüvely bejárata viszket. Beliema krémet használok, az jó egy óráig, de nem múlik egyelőre. Orvos 3 get múlva adott időpontot, addigra már nyaralni tervezek és egyébként is baromi hosszú idő. Nem tudom, hogy használják beliema kúpot és hátha az segít, vagy kezdjem megint a Betadinet. Nem akarok több hetet vesztegetni.

Köszönöm a segítséget


2023. jún. 8. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Most bekerultel egy ordogi korbe, nem lett rendbehozva szerintem a huvelyflorad, a betadine kup utan huvelyflora helyreallitot kellett volna hasznalnod es nem szexelned legalabb 2 hetig, lehet inkabb 3, ha ennyire durva volt a felfazas.

Ez az utobbi nem tudom megtortent-e.


Mivel a bejarat viszket, en megprobalkoznek csak egy canesten kremmel es kozben hasznalnek huvelyflora helyreallitot. De a legjobb lenne ezen a ponton surgosen dokit talalni.

2023. jún. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A szexszel azért nem bajlodtam, mert sokszor voltam már beteg, és sosem vártam utána, rendben volt minden. Abban bízom, hogy az antibiotikum az oda is segít. A canesten ha jól tudom, gombara van, ez viszont baktérium kell legyen, hiszen a hólyaghurut is az.
2023. jún. 8. 13:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, de az antibiotikum kinyirja a huvelyfloradat es ekkor szokott elszaporodni a gomba. A viszketes gombas tunet egyebkent is.
2023. jún. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A viszketés nem csak gombás tünet. Legutóbb viszkető hüvellyel mentem orvoshoz és bakteriális eredetű volt. Tévhit, hogy a baktérium nem viszket.
2023. jún. 8. 14:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Oke, lehet, en ezt elfogadom.


Viszont az okfejtesed akkor is hibas, nem csak bakterium lehet ezen a ponton, mert mar tobbszorosen kinyirtad a huvelyflorad az antibioval es a betadine-nal is, egyszer nem hasznaltal helyreallito kupot, amit extra dozisban tolni kell ilyenkor. Szoval innentol kezdve akarmi lehet, gomba is, menj orvoshoz.

Probalj meg idopontot szerezni valakihez.

2023. jún. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Jaaa, értem, hogy mire gondolsz.

Nem szedtem még antibiotikumot és betadine-t, amikor kezdődött a viszketés. Próbáltam húzni először antibiotikum nélkül. Aztán amikor vissza jött, akkor kezdtem el szedni,mert az első alkalom elmúlt tozegafonya kapszuláktól. Rosszul fogalmaztam.

2023. jún. 8. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!