Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miféle hüvelyfertőzésem lehet?

Miféle hüvelyfertőzésem lehet?

Figyelt kérdés

1,5 éve akkori nőgyógyászom vett le hüvelyváladékot, mert voltak panaszaim. Akkor ez lett a diagnózis:

Eredmény:

Hagyományos tenyésztési eljárásokkal kitenyészthető aerob kórokozó baktérium nem tenyészett ki

Sarjadzó gomba nem tenyészett ki.


Mikroszkópos vizsgálat eredménye:

Nincs Lactobacillus flóra

Fehérvérsejt nem látható

Sarjadzó gomba negatív

Bakteriális vaginózis valószínűsíthető


Nos, azóta túl vagyok pár vény és nem vényköteles hüvelykúp kúrán, eredménytelenül. Mindegyiket bakteriális vaginózisra kaptam. Hüvelyváladékom egyébként zöldes sárga, nyúlós, fura szagú. Úgy kifejezetten büdösnek nem mondanám, de lehet csak mert már megszoktam.

Csatolok róla egy képet, de akinek nem bírja a gyomra az ilyet, az ne nézze meg.

[link]


Se nem híg, se nem szürkésfehér, pedig elvileg a bakteriális vaginózisnak olyan váladék a tünete.

Ha esetleg járt már más is ilyen cipőben, vagy van ötlete, hogy mi lehet ez, az írja meg legyenszíves.

Egyébként jelenleg 26 hetes kismama vagyok, sztk-s nőgyógyászom azt mondta, hogy ő most ezzel nem fog kezelni.


A válaszokat köszönöm előre is!



2023. ápr. 9. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Ez mintha valamilyen gyulladás lenne, de nem vagyok orvos. Az ilyen jellegű panaszokat elég nehéz kikezelni, gyakran visszatérnek.
2023. ápr. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%
Szia! A terhességnek ebben a szakaszában magasabb az ösztrogén szint, ami növeli a vérkeringést a medence tájékán, ez a nyálkahártya termelését is fokozza, ami a szokottnál nagyobb mennyiségű váladékot jelenthet. A leukorrhea meglepő lehet, de teljesen normális a várandóság alatt. Valójában több célja is van a fehérfolyásnak: segit védeni a szülőcsatornát a fertőzèsektől, kiüriteni az elhalt sejteket, és elősegiti a baktériumok egészséges szintjének fenntartását.
2023. ápr. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi lehet ez, de valóban nehéz kikezelni. Egyébként az kimaradt, hogy se nem ég se nem viszket sehol. A hüvelyváladékom csak a tünet.
2023. ápr. 9. 17:39
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos ez már 1,5 éve fennálló probléma, azóta ilyen a hüvelyváladékom, nem csak mióta kismama vagyok. :(
2023. ápr. 9. 17:40
 5/5 anonim ***** válasza:
20%
Értem! Valószinű, hogy azért nem is kezeli a Nőgyógyászod mert nem hüvelyifertőzésed van!
2023. ápr. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!