Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mensi előtt hasmenés,puffadás?

Mensi előtt hasmenés,puffadás?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Menstruacio elott pár nappal miért van mindig hasmenésem?

És a puffadas is kikeszit.

Csak én vagyok így ezzel?

Valami baj lehet ?



2023. jún. 8. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Az ég világon semmi bajod sincs, ne ijedj meg. Ez szerintem minden nőnél így működik, és még hangos fingok is mellérendelődnek :) Ha beütöd a Googleba, akkor ott van ezer meg egy cikk erről a természetes folyamatról.
2023. jún. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
19%
Természetes tisztulási folyamat.
2023. jún. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
20%

Sajnos vagy nem sajnos, de ez természetes velejárója a dolognak. Nekem közben szokott néha lenni hasmenésem (de nem mindig), a puffadást szerencsére megúszom.

De ne aggódj, teljesen normális.

2023. jún. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Másoknál is előfordul ilyesmi, bár akiket ismertem nekik ezek a dolgok csak néha voltak.
2023. jún. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A méh közvetlenül a vastagbél mellett helyezkedik el, így bizony hatással vannak egymásra. A méhünk általánosságban nem feszül neki a vastagbélnek, de a ciklus vége felé a mérete a vérkeringés fokozódása és a méhnyálkahártya megvastagodása miatt jelentősen megnövekszik, és így már a körte alakú szervünk okozhat szűkületet a széklet útjában. A hasmenés is teljesen normális a menstruáció első napjaiban. Ezek a tünetek a prosztaglandinoknak nevezett vegyületek fokozott termelődése miatt jelentkezhetnek, és bár a hasmenés kellemetlen lehet, nem különösebben veszélyes. Igyekezzünk több folyadékot inni, és könnyen emészthető ételeket, például banánt, párolt rizst vagy zöldségeket fogyasztani.
2023. jún. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!