Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 19 napos menstruációs ciklus...

19 napos menstruációs ciklus mennyire normális?

Figyelt kérdés

Általában 21-23 napos. Ez is relatíve rövid, de orvostól azt a választ kaptam, hogy amíg mindig ilyen időközönként jön meg, addig nem probléma. Néha voltak kilengések, de akkor arra fogtam, hogy még nem állt be. Ez már nem kéne, hogy így legyen, mert közel 5 éve menstruálok. Az előző ciklus 27 napos volt, most a 19. napon jött meg. Egyéb tünetem nincs. Nincsenek görcseim, soha nem is voltak. Gyenge erősségű, de erre nem panaszkodom. Színe, állaga tudtommal normális. A hangulatomat sem befolyásolja egyáltalán. Nem szedek fogamzásgátló tablettát, se semmilyen más hormonális fogamzásgátló módszerrel nem élek.

Nyilván nem kérek senkit, hogy diagnosztizáljon, csak arra lennék kíváncsi, hogy volt-e valakinek hasonló tapasztalata és ha igen, akkor ott mi volt a baj. Illetve, hogy kell-e ezzel orvoshoz fordulni.



2023. jún. 13. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem normális szerintem, én biztosan addig mennék az orvoshoz, amíg valaki meg nem vizsgál rendesen.
2023. jún. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván most nem volt ovulációd. Ha ezt nem számolva öt napnál nagyobb ingadozásod nincs, akkor lehet rendszeresnek venni.

Csak egy kósza gondolat ugye a vérzéses napjaid is benne vannak ebben?

Más a stressz, lelki bajok, fogyás is borítják a ciklust. Ezekkel viszont nem nőgyógyászt kell célozni.

2023. jún. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

5 napnál sokkal nagyobb ingadozás ritkán fordul elő. Mint írtam, az előző ciklus 27 napos volt, az talán kivétel. Egyébként rendszeresen 21-23 naposak.

Igen, a vérzéses napok is bele vannak számolva.

Nem mondanám magam stresszesnek, szerintem az átlaghoz képest kiegyensúlyozott életem van. A testsúlyom sem változott sokat, de azt a keveset is felfelé tette.

2023. jún. 13. 21:09
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most még nem izgulnék. Egyszer egyszer belefér ilyen .
2023. jún. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mostanában lett 23-24 napos, de volt 19 is, akkor azt mondta a nőgyógyász, hogy akkor baj ha 15 nap csak, ennyivel letudta
2023. jún. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nekem 6 éve volt olyan hogy 19 napra jött meg ráadásul pont utaztam,így főleg nem örültem neki,de szerencsére azóta se volt ilyen rövid.
2023. jún. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azóta kértem időpontot nőgyógyászhoz. A 19 napos ciklus után a következő 10 napos volt. Először azt hittem, hogy ovulációs vérzés (már fordult elő korábban), de nem csak pár napig tartott, hanem négy napja tart folyamatosan. Eleinte barna, pecsételés volt, aztán egy napig normális menstruáció szerű. Most megint gyenge, barna. Azt hiszem, ez már tényleg nem normális.
2023. jún. 27. 16:30
 8/8 anonim válasza:
Az előző vagyok.Remélem nem lesz semmi komolyabb bajod.
2023. jún. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!