Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az igaz, hogy mi nők részben...

Az igaz, hogy mi nők részben a menstruációnak köszönhetjük, hogy tovább élünk?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap találtam egy kérdést, hogy miért jó nőnek lenni vagy miért rossz, stb, és sokan írták, hogy hát nagyon szar életünk van, mert ott a menstruáció, terhesség, szülés, hőhullámok, de egy lány viszont azt írta, a mensinek van értelme is, nem csak szenvedés, mert kifolyik belőlünk az "elavult" vér, és ezáltal kitisztulunk, új vér termelődik bennünk, és általában ezért élnek tovább a nők, mint a férfiak.

Ti egyetértetek ezzel?


2023. jún. 14. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem.
2023. jún. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Ez valami primitiv spekulacio. Levalt a nyalkahartya, az okozza. A ferfiakbol ez nem jon ki, meg jo, hogy nem. Semmi koze a veredhez.
2023. jún. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%
Amíg tart a menzesz valóban ez egy "védő" funkció is, hormonálisan is, mert utána a hormonváltozások,csökkenések miatt megnő pl a petefészekrák kockázata. Az is igaz hogy valóban friss vér keletkezik, és ez jó.
2023. jún. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Ennyi erővel a férfiaknak is havonta öt napot kéne vágniuk magukat, hogy kimenjen belőlük valamiféle elavult/alvadt vér és új termelődjön?

Nincs köze a hosszabb élethez a menstruációnak, a középkorú/idős nők is tudnak még 80-90 évig élni, még ha 50-60 évesen már abbamaradt a menstruációjuk.

Szerintem a csaj nem is tudja miért menstruálunk... A gyereknemzéshez van köze, nem a test éltetéséhez.

Egyébként pedig, hogy lenne bennünk ilyen vér? Alvadni sem tud, mert folyton mozgásban van.

2023. jún. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem élünk emiatt tovább de igenis véd a termékeny időszak nagyon sok betegség utána jön ki, amikor már nincs menzesz, és frissül a vér!
2023. jún. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 qborka ***** válasza:
95%

A vér nem frissül...sőt,ha durva a menzesz az vérszegénységet okoz


( a hemoglobinom 65 volt )

2023. jún. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Valami középkori felfogás szerint jó. Amikor még azt gondolták, hogy érvágással minden orvosolható
2023. jún. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem én tuti nem, inkább ront a helyzeten.
2023. jún. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!