Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Csinálhatom így? (lent. )

Csinálhatom így? (lent. )

Figyelt kérdés

8hónapja szedek fogamzásgátlót, azóta jelentkeztek érdekes "tüneteim"...nagyon zavar, tabit akarok váltani, de arra gondoltam, h abba hagyom kb fél évre, és ha elmúlnak azok a bizonyos tüneteim, akkor tudni fogom h a bogyóval volt baj. a kérdésem az lenne, h ezután a pár hónap után újra elkezdhetem szedni?(már az újat) v inkább ne bolygassam a szervezetem?:S

előre is köszi


2010. okt. 12. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
8 hónap alatt igazából nem bolydítottad fel annyira a szervezeted, hogy fél év kihagyás után ne kezdhetnéd valami újjal. Szerintem jó ez így ahogy eltervezted, csak beszéld majd meg a dokiddal is.
2010. okt. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha ez egyik tabi nem jó valami miatt, akkor lehet válatani anélkül, hogy szünetet hagynál a kettő között. Ha az új tabi jó lesz, akkor jó lesz szünet nélkül is. Beszélj az orvosoddal, hogy egyáltalán okozhatja-e a jelenlegi tabi a "bizonyos" tüneteidet, vagy nem. Ő fogja tudni, és azt is, hogy milyen másik összetételű bogyóval kerülhetőek el a hasonló panaszok. Konzultálj szakemberrel, ne magad találj ki "gyógyszerszedési stratégiákat". :)
2010. okt. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
voltam dokinál, ő írt fel másikat,mert azt mondta a tünetek a régi gyógyszertől, egyébként Qlairától voltak, írt fel másikat, de eddig akárkit megkérdeztem, mindenkinek negatív tapasztalata volt. (a doki is csak ránézésre adta, semmi vizsgálat v kérdés) ezért félek, h nekem se fog beválni, és mivel kezd rámenni a párkapcsolatomra ezért inkább szünetelnék, hátha akkor rendebe jövök..és ha igen, akkor is szedhetem az újat, és ha annál is vannak tünetek, legalább tudni fogom, h biztos attól van....viszont nem szívesen rohangálnék dokihoz...írtózom tőle..:S:)
2010. okt. 12. 14:47
 4/5 anonim ***** válasza:

A büdös nagy igazásg az az, hogy az orvos nem tudja semmilyen vizsgálatból megállapítani, hogy milyen mellékhatások fognak neked előjönni. Gyakori tévhit, hogy a nők azt hiszik, hogy ha van vérvételből és vizsgálat, akkor olyan gyógyszert fognak kapni, aminek nem lesz mellékhatása. Sajnos ez csak élesben derülhet ki, másképp nem. Viszont, ha már annyit tud a doki, hogy melyik NEM vált be, akkor más összetétetlűt ír. Ha minden jól megy, akkor ezzel már nem lesz gond, garancia persze nincs sajnos.


Ha nem csíped a dokidat, menj másikhoz, aki szimpatkusabb, jobban bízol benne.


Amúgy mik azok az érdekes tünetek, mostmár kíváncsi vagyok. :)

2010. okt. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

nem érdekesek, csak tünetek, sőt az is inkább csak észrevétel...gyakori hangulatváltozás..ezt óránkénti jelleggel képzeld el(nem volt absz. jellemző)...libidó a nulla alatt(ez se volt jellemző...., menstruációs görcsök(eddig sose volt), hajhullás, plusz kilók...

tudom, h ez minden gyógyszernél előfordulhat..mégis kíváncsi vagyok, h a gyógyszer tesz tönkre engem vagy a párkapcsolat...amit csak ezzel a pár hónap szünettel tudok kideríteni...:)

2010. okt. 12. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!