Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nincs értelme így, nem csinálh...

Nincs értelme így, nem csinálhatom amit szeretek mit tegyek már?! NEM akarok sportot váltani! Ha másvalakinek is volt ilyen baja és utána tudta folytatni a sportot, KÖNYÖRGÖM írjon!

Figyelt kérdés

Megpróbálom levázolni a helyzetet...

Az egész ott kezdődött, hogy kiskoromban imádtam focizni de aztán 7 évesen eltörtem a combom és volt bennem egy félelem a focitól és nem játszottam kb. 3 évet. Azután nem érdekelt már, elfelejtettem, hisz úgyse lehet már bajom. Elkezdtem újra, barátaimmal, és ugyebár ahogy teltek-múltak a napok,hetek,hónapok egyre jobban kezdtem újra szeretni sportolni, focizni, futni, de itt főleg a focin van a hangsúly. Azóta újra folyamatosan nézek bármilyen meccset ami megy a TV-ben, néha kijárok a városba megnézni a meccset. De! ez a szerelem a foci iránt annyira fellángolt, hogy az idén mikor már úgy éreztem hogy van keresnivalóm köztük elmentem egy edzésre 2-3 barátommal. Annyira tetszett, hogy elképesztő, azóta folyamatosan jártam. Viszont elkezdtem nagyon hirtelen nőni, nagyon sokat. Kb fél év alatt olyan 6-7cm-t nőttem, azelőtt nagyon alacsony voltam. (Itt fog jönni a lényeg, amiről a kérdés is szól.)

Tehát ugye hirtelen nőttem, és elkezdett fájni a sarkam. Gondoltam hogy semmi baja, járok tovább. Jártam is amíg bírtam, utána volt egy edzés ott nagyon megerőltettem, alig tudtam járni is a másik nap. Aztán pihentem vele 2hetet, már alig-alig éreztem, gondoltam mi bajom lehet elmegyek egyre. Akkor megint megerőltettem ugye mert nem pihentem picit se az edzésen. Akkor gyalog voltam, hazajönni alig bírtam. Na azóta nem járok ( ez lehetett körülbelül 1hónapja ) és elmentem orvoshoz is, mert mi van ha mégis nagy baja van és ha most nem megyek el akkor örökre nem járhatok majd! Elmentem, azt mondta hogy se törés, se repedés, semmi nagy gond nincs, csak pihenjek vele 2hónapot legalább, vegyek egy új cipőt aztán próbáljam meg. A bátyámnak is volt ilyen baja ennyi idős korában, de ő karatezott én meg focizom. Neki elmúlt, nekem még nem, de úgy érzem hogy egy nagyon picit jobb, viszont hullámzó mert van hogy nem fáj de ha túl sokat járkálok akkor fáj. Mindig kenek rá valami sportkrémet vagy ilyesmit (bár nem tudom minek ha a csont fáj), szedek táplálékkiegészítőket és próbálok minél többet pihenni. Szoktunk néha menni természetgyógyászhoz lehet még azzal is beszélek róla. KÉREM! Ha valaki tud valami megoldást írjon!! Az orvos szerint NEM kell abbahagynom a focit.

(Sajnálom hogy hosszúra sikeredett, de aki elolvassa és választ is ad annak nagyon köszönöm!!)

15f


2010. júl. 2. 13:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Egész véletlenül nincs sarkantyúd? A rossz cipő ha nyomja a sarkat, kinövés alakulhat ki a sarokcsonton, és ettől is fájhat. Szakorvosnál, sportorvosnál voltál? Pl reumatológián. Ott kezelésekkel, gyógytornával lehet, hogy tudnának segíteni. És még 1 tanács: saját tapasztalat, kerüld azokat a szandálokat, papucsokat, amelyeknek a szélénél körbe pereme van a talpi részen. Tudom, hogy divat most, de ha egy párszor a beteg sarkaddal rálépsz a peremére, még több bajt okoz.
2010. júl. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem mondta hogy lenne különösebb bajom (RTG is volt) esetleg csontkovács tudna valamit csinálni vele?
2010. júl. 2. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!