Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, nők! Nektek volt már...

Lányok, nők! Nektek volt már ilyen, ez mennyire normális?

Figyelt kérdés

Két hónapja nem menstruáltam normálisan és ez eléggé megilyeszt. Nemsokára 16 éves vagyok (légyszíves ne oljetek meg, nem nagyon tudok mit kezdeni ezzel a helyzettel, ezért próbálok itt megnyugvást lelni). 3 éve mensizek és már volt egyszer kétszer hogy kimaradt egy hónap, de ez most valahogy más. Néha mintha meg akarna jönni mert görcsöl a hasam de nem történik semmi, és egyéb jelét nem is érzékelem hogy erre készülne a szervezetem.

Ezelőtt nagyon szabályos volt a ciklusom, de az egész felborult. Áprilisban korábban jött meg mint szokott és csak 5 napig tartott, májusban pedig nagyon furcsa volt. Akkor 13 napon keresztül nagyon enyhén véres folyasom volt de azt nem lehetett menstruációnak nevezni szerintem (egy tisztasági betét bőven elég lett volna egy napra). Most pedig 14 napja késik, a júniusi úgy ahogy van kimarad mostmár (nem fűzök hozzá sok reményt hogy a következő napokban megjonne, nem is érzem semmi előjelét). Egyrészt nagyon nagyon félek hogy valami bajom van, másrészt pedig július elejétől közepéig cserkésztáborban leszek és ott eleve nagyon kellemetlen a havibaj. Mi lesz ha majd 2x-3x olyan erősen jön meg? Nekem az első pár nap így is mindig nagy szenvedés, pláne ott az Isten háta mögött😞

Ha a tábor végéig nem jön meg akkor biztosan elmegyek nőgyógyászhoz. De addigis le tudnátok írni hogy volt-e veletek hasonló, mi lehet a baj? Igazából bármilyen gondolatnak, véleménynek nagyon örülnék, eléggé rástresszeltem a témára



2023. jún. 20. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kezdtél esetleg nemi életet élni mostanában? Nem feltétlenül terhességre gondolok, bár az se kizárt,gondolom az már felmerült volna.


Nekem emlékszem, mikor elvesztettem a szüzességemet, többször késett, maradt ki. Sőt, hosszabb szünet után is (pl mikor fél évig nem volt pasim aztán megint lett).

2023. jún. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem, bocsánat azt elfelejtettem leírni hogy még nem élek nemi életet
2023. jún. 20. 18:14
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Csajszi megtudnád mondani milyen a testalkatod? A cukorbeteg tesóm túlsúlyos és van, hogy egy hónapot kihagy neki. Nőgyógyásznál gondolom még nem voltál. Szerintem menj el. Egyébként én hasi tornával szoktam elősegíteni, hogy megjöjjön. Remélem hamarosan rendbe jösz! Minden jót!
2023. jún. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnos ilyen anomáliák előfordulnak, főleg ilyen fiatalon. Semmi más tüneted nincs? Nem volt valami lázas betegséged, felfázás, vírusfertőzés, extrém stressz? Hirtelen súlyingadozás is okozhatja. Vagy semmi. :D Ha nagyon aggódsz még van időd elmenni a tábor előtt egy nőgyógyászhoz.
2023. jún. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#1 Hát 52 kiló vagyok + 172 cm magas, nem vagyok valami nagy darab. Én sportosnak mondanám magam. A hasi tornát kipróbálom :)


#2 nem voltam beteg mostanság. Volt egy kis év végi stressz, és gondolom ez is hozzá tehet, de voltak már ilyen tanulósabb időszakaim és ott nem volt ilyen probléma. Lehet hogy még tábor előtt elmegyek dokihoz :(


Köszi az eddigi válaszokat <3

2023. jún. 20. 22:56
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Jujj szerintem próbálj meg felszedni pár kilót. 52 kevés a 172 cm-hez. Kb 55-62 a normális a magasságodhoz. Egyébként nekem covid után teljesen megzavarodott.
2023. jún. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ilyen fiatalon ez normális. Ha más tüneted nincs, akkor minden oké.
2023. jún. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!