Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Érdemes megvizsgáltatni magam...

Érdemes megvizsgáltatni magam afelől, hogy hormon problémám van-e, ill. mi változna ha kiderülne, hogy van?

Figyelt kérdés

Egy vékony, sportos lány voltam de kb 3 éve random elkezdtem hízni de olyan durva módón, hogy 2-3 hónapon belül +40 kg-val több voltam, azaz 70 kg -> 110 kg. Sajnos mióta meghíztam az egészségügynek minden problémámra az a válasza, hogy fogyjak le, kövér vagyok de soha senkit nem érdekelt, hogy hogyan is lettem ilyen. Életmódomban változas mellesleg nem történt ebben az időszakban, ugyanúgy ettem mint addig és ugyanannyit mozogtam.


Megpróbáltam beletőrödni abba, hogy az en hibám hogy meghíztam,illetve belém beszélték, hogy ezt örököltem és genetikailag ilyen vagyok. Viszont szőrösödni is elkezdtem, vastag szőrszálak jelennek meg a testrészeimen, izzadok mint a ló télen és nyáron és a súlyom is random ugrál 105-113 kg között ha eszek ha nem.


Egy szakértő aki evek ota először volt hajlandó meghallgatni a hízásom történetét azt mondta induljak el ezen a téren, de az orvosok elég durván lekezelnek, hogy én ezt anyukáméktól örököltem és inkább menjek fussak és akkor lefogyok meg stb. Érdemes harcolnom azért, hogy megnézessenek ilyen téren, ill. változhatna valami/ kapnák valamilyen kezelést?

+ azt mondják hogy 3 éve mikor volt egy pajzsmirigy vizsgálatom ott minden jó volt, de 3 év alatt sok minden megváltozhat, nemde?


22l



2023. jún. 27. 10:10
 1/7 A kérdező kommentje:
Ezt a súlyt amit felszedtem ma is rajtam van és nem próbáltam meg leadni, ezért remélem nem fogok itt is a fejemre kapni. Egyrészt kb egy évig nagyon durva testképzavarban szenvedtem és sok idő volt észrevennem hogy is nézek ki valójában illetve egészséges vagyok alapból minden téren, egyedül a májam volt nagyobb egy gyógyszer miatt de helyrejött. Vérnyomásom és vércukrom, izületeim is rendben vannak ezért nem sürgettem hogy leadjam. Viszont annyit bántanak az emberek ezzel, hogy mára elérték, hogy neki kezdjek a fogyásnak. Unom már hogy 0-24 le vagyok kezelve a súlyfelesleg miatt így leadom, szóval itt nem kérek abból a kioktatásból, ami a súlyomról szól és arról miért nem próbáltam meg leadni.
2023. jún. 27. 10:16
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes, hiszen elég fura, hogy ennyire hirtelen híztál meg. Főleg, ha az életmódod nem változott.
2023. jún. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Na most akkor volt laborod vagy nem? Mikor volt és mit néztek? Mikor látott utoljára háziorvos? Mi az a történet a májaddal? Nőgyógyászatilag rendben vagy-e?

Csak ennyit kellene tudnom, hogy agyalni tudjak. Ha gondolod írhatsz privátot.

2023. jún. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az lehet hogy a vércukrod rendben van, de az inzulinszinted is?

Az elhízott emberek nagy része inzulinrezisztenciában (IR) szenved és sokszor nem is tudnak róla! Ezt csak cukorterheléses vizsgálattal lehet kimutatni.

Az IR sokszor társul PCOS-el is, ennek kimutatásához nőgyógyászati vizsgálat szükséges. És még egyéb hormonális bajod is lehet, ezért legjobb ha endokrinológushoz fordulsz.

2023. jún. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Psjzsmirígy?
2023. jún. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyilván muszáj és érdemes kivizsgáltatnod magad. Táplálkozásod nem tudom milyen. Okozhat hormonális borulást a nem megfelelő diéta, hiába sportolsz. Összetett kérdés, de mindenképp a végére kell járni.
2023. jún. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért kellene kivizsgáltatnod, mert a hirtelen ok nélküli hízásod lehet, hogy egy betegség EGYIK tünete. Ennek a betegségnek vagy állapotnak pedig lehetnek olyan hatásai is, amiket most nem veszel észre, de a későbbiekben gondot okoznak. Nekem a vastag szőrszálak megjelenése, az izzadás és a súlyom ingadozása már épp elég kellemetlen lenne, ha egyébként megvan rá az esély, hogy valahogy orvosolni lehet, de például egy nem kezelt IR cukorbetegséggé alakulhat, a PCOS miatt nehezen eshetsz teherbe, szóval olyan hosszú távú hatásai lehetnek, amik már nem az egyszerű kellemetlenség kategóriájába tartoznak. A szőrzet erőssé válása és a semmitől hízás tipikus pajzsmirigy probléma jelek egyébként, úgyhogy mindenképp érdemes utánajárnod.
2023. júl. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!