Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hormonális okokból történo...

Hormonális okokból történo hízás lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Korabbi etkezesi zavarombol kifolyolag jo ideje amenorheaval kuzdok , azaz tobb mint egy eve nem tapasztaltam aktiv mentstrualis ciklust. Egy ideje mar sikerult elengednem a szamolast es a meregetest az evessel kapcsolatban azonban ebbol kifolyolag ismet veszitettem a sulyombol. Az etkezesem kifejezetten tiszta es tudatos illetve a testmozgas is rendszeres suruseggel jelen van a mindennapjaimbam. Hol sulyzos edzest vegzek, hol futni jarok azonban az utobbi egy hetben ujra merlegre alltam ugyanis mostanaban “vizesedest” es enyhe puffadast ereztem a vegtagjaimban. A combom es a hasi tajekom mintha vizet tartana vissza es van egyfajta “nehez vegtag” erzetem. a merleg egyik naprol a masikra 40kilorol 41 majd 42,5 kg-ot mutatott ami azota mintha nem akarna lejjebb menni. Ez picit megremiszt mert nem tudom mi okbol történhetett mikozben az etkezesem, mozgasom valtozatlan (sot meg lehet intenzivebb is es mostanaban az etvagyam is alabb hagyott igy az is picit alacsonyabb)

Mi okozhat ilyen kilengést, illetve vajon ez atmeneti sulygyarapodas vagy valoban zsir formajaban raktarozodik a testemben? Probaltam olvasgatni a temaban azonban hatha masnak is volt hasonlo tapasztalata. Valoban zsir formajaban jott ram az a 3plusz kilo vagy valami mas állhat a háttérben es ha igen akkor milyen formaban “tavolithatom” el? Nem hiszem hogy itt mar a deficit es edzes kombora lenne szuksegem.



2023. jún. 9. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Félő, hogy izmosodsz. Jajj!

Ugye tudod, hogy azért nem mérük naponta súlyt, mert sósabb étel, kisdolog, nagydolog, stb hülyeségekkel nem való magunkat idegesíteni.

2023. jún. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Senior Séf ***** válasza:
100%
Rossz hírem van, kérdező. A nő nem férfi! És bármennyire igyekszik is, nem lesz az. A nőnek kell bizonyos mennyiségű zsírrétegnek lenni ahhoz, hogy a hormonháztartása rendben legyen. Ha nincs, a hipotalamusz-hipofízis-mellékvese tengely mentén minden borul. Csakúgy, mint az állatvilágban az ember esetében is a zsírréteg vastagsága szabályozza az ösztrogénszintet. Ugyanis a zsírréteg vastagsága jelzi a viselőjének, hogy tápanyagbőség van, ideje a szaporodással foglalkozni. Persze nem azt mondom, hogy Rubensi idomokat kell cipelni, de a legömbölyített vonalak nem véletlenül "tartozékai" másodlagos nemi jellegnek.
2023. jún. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
40-42 kiló maximum akkor normális, ha ehhez nagyon alacsony vagy, kb. a törpeség határán.
2023. jún. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Átlagos magassággal és vékony csontozattal 55 kiló körül van az ami még egészségesen karcsú.

Lehet hormonális oka a hízásnak, mivel a szervezeted kompenzál és szeretne energiát raktározni. De jelen helyzetben ez a normális

2023. jún. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!