Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vannak még rajtam kívül...

Vannak még rajtam kívül akiknek nagyon kevés a menstruációja?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, egész életemben elég kevés menstruációm volt. 14-15 évesen kezdtem menstruálni 8. Osztályban. Sosem kellett a mini tamponnál nagyobbat használnom jobb esetben az első 2-3 tampont még megtudtam tölteni de az összes többi inkább már csak össze lett maszatolva. Ettől függetlenül a ciklusom tart 5-6 napig. Legalábbis a barnázás. Amit ténylegesen menstruációnak neveznék az kb 1-2 nap volt mindig, de az is sokkal kevesebb mint az ismerőseim által elmondott mennyiségek.

Az elmúlt 2-3 évben pedig szerintem még ennél is kevesebb a menstruációm. Jobb esetben 1-2 mini tampont tudok megtölteni, sok esetben a másodikat már csak félig, kb csak higiéniai okokból cserélem a többit. Ettől függetlenül barnázok 5-6 napig most is, de az élénk piros része a menstruációmnak max 1 napig tart. Sokáig azt hittem, hogy nincs is ovulációm és ezért nem vérzek annyira mint kellene. Ezzel egyébként sosem forultam orvoshoz, mert nem szeretnék a jövőben gyereket, szóval úgy voltam vele, hogy ez a kérdés annyira nem foglalkoztat. Viszont idén voltam rákszűrésen (évente elmegyek) és pont mondta a dokim, hogy látja a petefészkemen, hogy épp mostanában volt peteérésem, mert ilyenkor kicsit össze vannak esve. Mivel kb a ciklusom közepén voltam ezért amúgy reális is volt, de számomra meglepő hogy ha minden rendben van akkor miért ennyire kevés a menstruációm?



2023. júl. 1. 13:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyunk egyformák. Szerintem nincs ezzel semmi gond. Nekem is csak az első 1-2 napon kell normál tampon. A többin a mini bőven elég és sokszor 6-7 óra alatt sem telik meg teljesen.

26N

2023. júl. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kevés a menszeszem. Soha nem használtam mini tamponnál nagyobbat. Egész napra elég lenne egy db, higiénia miatt cserélem. Éjszaka egyáltalán nincs vérzésem. Pisilésnél több jön, de ennyi. 38 éves vagyok és 2x szültem természetes úton. Nekem is 14 évesen jött meg először. Tűpontos 26 napos ciklusaim vannak. Nem gondolnám, hogy a kevés vér gond lenne.
2023. júl. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!