Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehet ez? Orvoshoz kéne...

Mitől lehet ez? Orvoshoz kéne mennem?

Figyelt kérdés

Elsőként szeretném azt megemlíteni, hogy nekem még egyáltalán nem rendszeres a mensim, kb 1 eve jott meg először. Többször előfordult olyan hogy hamarabb jött meg 1 héttel, vagy épp késett, de volt olyan h teljesen ki is maradt. Gondolom ezzel semmi különös nincs, nem rendszereződött még. Nem voltak annyira erősek a vérzések sem, a fájdalmak sem, 1-2x fordult elő erősebb vérzés, fájdalom utóbbi hónapokban gyakrabban, illetve ekkor 2 naposak is maradtak.

Most viszont már 5.napja megvan(ilyen max 1xfordult elő),(raadasul megint kesett 3 napot) rengeteg vérzéssel, és elég erős görcsökkel. Tegnapelőtt konkrét az ágyból nem tudtam kikelni, annyifa fájt. Tegnap enyhébb volt, azt hittem vége is, ma délelőtt se volt szinte semmi,utána pedig délutántól egészen mostanáig megint rettenetes görcseim vannak, fájdalomcsillapító se segít.

Ez lenne a normális? Hogy ennyire fáj, hogy konkrét megmozdulni se bírok tőle? Olvasgattam, és láttam hogy vkinek enyhébb másnak erősebb. Ez lenne az vagy inkább menjek orvoshoz?

Koszonom ha vki vegigolvasta es segit



2023. júl. 1. 00:10
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Akkor menj dokihoz ha máskor is ilyen. Egyszeri alkalommal szerintem total belefér.

26N

2023. júl. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
11 12 évesen ez még megeshet.
2023. júl. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
17 vagyok
2023. júl. 1. 00:54
 4/5 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell dokihoz menni nyugi. Mivel még nem rendszeres neked, így a ciklus, a vérzés hosszúságán nem kell meglepődni. 1 év után még nem is olyan hatalmas baj, hogy nem állt be.

Ami a fájdalmat illeti, az is normalis, majd megszokod, lesz még ilyen sajnos... nekem elég gyakran vannak ilyen erős görcseim (bár nem mindig), szóval jól meg tzdom szenvedni ezt, de dokinál még nem voltam én se.

Ha esetleg rendszeresen ilyen erőssé válna, és több napon keresztül tart a fájdalom, vagy pl annyira fáj, hogy hánynod kell stb, akkor már érdemes elmenni orvoshoz a biztonság kedvéért.

Kitartást!

2023. júl. 1. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell dokihoz menni, teljesen normális a menzeszed.


A három nap késés NEM késés, ugyanis nem gépek vagyunk, a görcsök és a vérzés erőssége pedig tök változó.


Én vagy meg sem érzem, másik hónapban meg fájdalomcsillapítón élek az első napon.

2023. júl. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!