Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet bármi probléma abból ha...

Lehet bármi probléma abból ha a fogamzásgátló tablettát nem pont a menstruáció napjától hanem másnapjától kezdem el?

Figyelt kérdés
Évek elteltével újra a fogamzásgátló mellett döntöttem, viszont sajnos rajtam kívülálló okok miatt nem tudtam eljutni tegnap patikába kiváltani a gyógyszerem, így kissé megcsúsztam. Nőgyógyászommal az egyeztetés szinte lehetetlen, ha felhívom a rendelőintézetet sosem kapcsolják, ha pedig oda mennék szinte azonnal elküldenének mondván “ha nincs időpontja nem tudja fogadni”. Ezért kérném ki a véleményeteket hogy ha ma elkezdem a gyógyszer szedését lehet-e bármiféle hátulütője, ha többet árt mint “használ” nyílván megvárom a következő időpontot inkább. Előre is köszönöm szépen a válaszokat! Szép napot mindenkinek!🌷

2023. júl. 7. 04:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát én annyira nem vagyok ebben biztos,az a baj..hogy nem véletlenül kell az első napjától szedni.

Amit tudsz tenni,felhívsz egy teljesen másik rendelőt,másik nőgyógyászt(nem baj ha sosem jártál másnál) és megmondod hogy fontos lenne tanácsot kérned.

Én már megcsináltam ezt mert megvoltam ijedve és nagyon készségesen segítettek.

2023. júl. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%
Le van írva a tájékoztatóban… ha nem első napin kezded, egy hétig védekezni kell mellette.
2023. júl. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A 2. válaszolóval egyetértek. Ennyi hogy akkor nem véd rögtön a terhességgel szemben. Az első 1-2 héten így érdemes kiegészítő védekezést alkalmazni.
2023. júl. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha a mensi első napján kezded szedni akkor allítólag azonnal véd ha a 2-5.napban akkor egy teljes levelet kell beszedned a teljes hatásért és mellé védekezned kell máshogy. En azt tanácsolom es ezt nekem a dokim mondta hogyha az elso napon kezdem el szedni akkor is ajánlja az 1. hónapban a védekezést
2023. júl. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!