Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az igaz, hogy szingli csajok...

Az igaz, hogy szingli csajok is szednek fogamzásgátlót, hogy beállítsa a menszeszt?

Figyelt kérdés
Nekem a friss barátnőm most ezt akarja beadni, de félek, hogy kavar másokkal is.

2023. júl. 6. 01:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

Szingli azt jelenti hogy nincs állandó partnere,és nem azt hogy apáca...

A fogamzásgátlót nem /csak/ miattad szedi,és nem miattad fogja abbahagyni-előtted is szedte,utánad is fogja.A fogamzásgátlót folyamatosan szedni kell,nem olyan hogy amikor ép eszébe jut...

2023. júl. 6. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
39%

A fogamzásgátló nemcsak arra kell. Például sokan azért is szedik, hogy ne fájjon olyan istentelenül a menzesz. Ugyanis fogamzásgátló nélkül iszonyúan fájhat, ha viszont szeded, akkor meg sem érzed és nem is vérzik annyira. Valamint az is igaz, hogy beállítja a menzeszt, mert akkor mindig ugyanazon a napon jön meg, míg gyógyszer nélkül ez nem feltétlenül van így.

Én mondjuk nem szoktam szedni, ha nem nagyon muszáj, mert nem túl egészséges mérgezni a szervezetet.

Ne emiatt ne bízz a barátnődben...

2023. júl. 6. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%

Igen, igaz. Nekem is javasolta a nőgyógyász mert istentelenül szokott görcsölni a hasam és állítólag azért, mert befelé is vérzik vagy mi...

Ez egyébként igen gyakori. Te hol élsz? A Holdon? Ha már ilyen tudatlan vagy legalább ne feltételezd másokról, hogy hazugok... Megvan a véleményem az ilyen palikról...

2023. júl. 6. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
78%
Persze, szedheti emiatt is. De szerinted miért kavar? Kapcsolat elején már ezt feltételezed? Jó kilátások.
2023. júl. 6. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%

Tegyük tisztába a dolgokat. A fogamzásgátló tabletta NEM beállítja a menstruációt. Hanem egy 28 napos mű ciklust csinál egy mű vérzéssel (megvonásos vérzés), ami NEM menstruáció. Vagyis ha valakinek rendszertelen a menstruációja, és elkezd rá fogamzásgátló tablettát szedni, az a világ legrosszabb ötlete. Csak sok nőgyógyászat inkább ezzel dobálja meg a betegét ahelyett, hogy megpróbálná alapos vizsgálatokkal kideríteni, hogy mitől rendszertelen a ciklus. A fogamzásgátló tablettát úgy van értelme szedni, ha a nő nem hagyja abba x hónapra, mert különben még nagyobb kavart csinál a szervezetében. A legtöbb esetben 21 napig kell szedni, majd 7 nap szünetet tartani. Ennek a szünetnek valamelyik napján kell kezdődnie a megvonásos vérzésnek. Igen, sokan szedik rendszertelen menstruáció miatt, szerintem ez hatalmas felelőtlenség. Mert miután az illető abbahagyja, ugyanolyan pocsék lesz a ciklusa. Rendszertelen vérzés esetén endokrinológushoz kell fordulni, és az ő segítségét kérni. Egyébként sok nő szed fogamzásgátló tablettát egyéb problémák miatt is. Például sokaknak megszünteti a pattanásos bőrt. Sokaknak biztonságérzetet nyúlt, hogy fixen 28 napos (mű) ciklust csinál, így könnyebb vele nyaralást tervezni, hiszen a vérzés biztosan nem fog csúszni - akár csak pár napot sem. Sokaknak oldja a borzasztó görcsöket és a vérzés mennyiségét. Én személy szerint 7 évig szedtem fogamzásgátló tablettát. Akkor is folytattam a szedését, amikor nem volt párkapcsolatom. Mai fejjel viszont már nem szedném. Ma már inkább úgy gondolom, hogy aki szedi, az mérgezi magát. 26-28 napos ciklusom van, pontosan tudom, mikor ovulálok, nekem ez tökéletes így.

26N

2023. júl. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 NTBS ***** válasza:
43%

Igaz.

De, ha nem bízol benne, megette a fene!

2023. júl. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
12%
Bizony, hogy igaz! Sok esetben kedvezôbb a menstruàciò lefolyàsa.
2023. júl. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
32%
#7 Persze, hiszen fogamzásgátló tabletta szedése mellett nincs menstruáció...
2023. júl. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
40%
Jól indul ez a kapcsolat :DD Sokan például csak azért szednek fogamzásgátlót, mert segít elmulasztani a hormonális aknét, amitől nagyon sok nő szenved, kortól függetlenül.
2023. júl. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, meggyőzzetek.

Ez csak egészséges gyanakvás, semmi rosszindulat részemről.

2023. júl. 6. 16:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!