Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehet ennyire rövid a...

Mitől lehet ennyire rövid a menstruáció?

Figyelt kérdés

Szép napot!

Mistral fogamzásgátlót szedek 2,5 éve.

A barátommal a a legutóbbi 7 napos szünet után,a tabletta szedés első napján nem vèdekeztünk,(általában szoktunk,mert mindig peteèrési fájdalmam van a a 12.napon,pedig az UH kimutatta,hogy le van állva a petefészek,de mégis félek mi van ha peteérésem van)

A lényeg: Most 18.napon hagytam abba a Mistralt,hogy a legközelebbi menses ne a konderenciám napjàra essen. Viszont: 1,5 napig tartott és nekem mondig bővérzésem van.

Közönséges galajt ittam egy hétig illetve a menstruàció első napján nagyon stresszeltem. Holnap tesztelek. A gyógyszert mindennap beszedtem max 1 óràs eltérésekkel.

Valószínű a terhesség?

Köszönöm szépen a segítő válaszokat!



2023. júl. 7. 06:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Huh, itt aztán van baj rendesen. A fogamzásgátló tabletta szedése mellett NINCS menstruáció. Ami nekem van, az megvonásos vérzés. És annak semmi köze a menstruációhoz.


Aztán a másik. A fogamzásgátló tabletta többek között úgy működik, hogy leállítja a peteérést. Másrészt elvékonyítja a méhnyálkahártyát, hogy ha esetleg meg is termékenyül egy szerencsétlen petesejt, akkor ne tudjon beágyazódni. Mivel hónapról hónapra vékonyabb lesz a méhnyálkahártya, így idővel a megvonásos vérzés mennyisége is kevesebb lesz, hiszen kevesebb dolog válik le, ami távozik belőled 28 naponta. Így tehát tök felesleges máshogy védekezni. Rendes szedés mellett nem leszel terhes.


Harmadrészt. Ilyet SOHA NEM CSINÁLUNK, hogy random az egyik nap abbahagyjuk a levelet. Így sem a védettség nem biztos, ráadásul a hormonháztartásodat is csodásan összekavarod. Annak örülj, hogy kevesebb a vérzés, és hogy nem hetekig pecsételgetsz folyamatosan összevissza. Ez nem cukorka, hogy gondolsz egyet, és máshogy szeded. A saját szervezeteddel tolsz ki...

2023. júl. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia! Nem gondoltam egyet,megkerdeztem a nőgyógyàszom,aki azt mondta hamarabb abbahagyhatom.

Igen,megvonàsos vérzés,tidom,csak nem jól fejeztem ki amit akartam. Köszönöm!

2023. júl. 7. 10:43
 3/3 A kérdező kommentje:
A vérzés megint normális
2023. júl. 7. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!