Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szülés utáni hüvely szárazság...

Szülés utáni hüvely szárazság tünetei és otthoni kezelési lehetőségei? Mennyi időn belül szűnik meg?

Figyelt kérdés

Gyanítom, hogy ezzel állok szemben, de nem vagyok biztos benne, nem tudom, hogy milyen is az, vagy hogy amit érzek, az amiatt van-e. 3 és fél hete szültem.

Akik tapasztaltak hüvely szárazságot, leírnák, hogy milyen tüneteik voltak, mikor és hogy oldódott meg a probléma? Köszönöm előre is!



2023. júl. 9. 23:31
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Jóságos ég! Ne foglalkozz vele! 6 hétig tilos mindenféle szex, mert megfertőzheted magad, gyógyulnod kell. Akkor is az orvosi vizsgálat után az orvos mondja meg, hogy lehet-e.


A szárazság meg hormonális. Majd szép lassan vissza fogvállni a hormonháztartásod.

2023. júl. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem a szex miatt kérdeztem, hanem a tünet miatt, amiről gyanítom, hogy az, viszont nem tudom biztosan. Leírom mit érzek, hogy konkrétabb legyen. A hüvelybemenet körül és a kis ajkak belső fele nagyon piros és égő/picit viszkető érzést érzek azon a részen, olyan száraznak, irritáltnak tűnik. Emiatt gyanakszom hüvely szárazságra, bár nem vagyok teljesen biztos benne, hogy az a hüvelybemenet körül is lehet, nem csak belül a hüvelyben. Ezért kérdeztem, hogy kinél milyen tünetek voltak.
2023. júl. 10. 00:43
 3/5 A kérdező kommentje:
Elég kellemetlen érzés egyébként, így nehéz nem foglalkozni vele
2023. júl. 10. 00:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem hüvelyszárazság, hanem valamilyen irritáció, akár fertőzés.
2023. júl. 10. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"A Vagisan nyíltan beszél a hüvelyszárazságról."


Keress rá, ez egy vény nélküli készitmény.

2023. júl. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!