Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan lehet diagnosztizálni...

Hogyan lehet diagnosztizálni a PMDD-t és mivel lehet kezelni?

Figyelt kérdés

Már évek óta szenvedek ezzel a problémával, és egyre romlik a helyzet.

A probléma az, hogy a rengeteg gyógynövény, ami nyugtató hatású lenne ösztrogéndominanciát okoz, ami nekem már van is, ahogy magas prolaktin szintem is. Cukorbetegségre, pajzsmirigy gondok miatt is szedek két gyógyszert.

Mindenhol azt írják, hogy ezt a pszichiáter diagnosztizálja, és antidepresszánssal meg terápiával kezel, de ez egy hormonális eredetű betegség, nem mentális dolog, amit csak úgy meg tudok oldani. És egyszerűen nem tudom, mit csináljak, mert senki sem vesz komolyan. De nem szívesen mennék ezzel pszichiáterhez.



2023. júl. 11. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Melyik értelemben használod ezt a rövidítést, mert egy pszichiátriai betegséget is lehet így rövidíteni, és azt nem a hormonok okozzák.
2023. júl. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Premenstruációs diszfóriás zavar.
2023. júl. 11. 20:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Milyen betegséget? Elég sok mentális betegség összefügghet hormonokkal. pl. Depresszió is.


Nem tudom ez pontosan miben más, mint a PMS. De azt figyeltem meg, hogy míg régebben jellemzőek voltak rám a PMS tünetek, amióta fogamzásgátlót szedek, ez nincs. Ilyen módon nem próbálták meg kezelni?

2023. júl. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Egyre több helyen azt tanítják az egyetemeken is, hogy ez hormonális betegség, ezért nem értem, hogy miért pszichiáterhez kellene vele mennem. Vannak rizikófaktorai endokrin betegségeknél, amikből 4 van nekem is, ezért nem tudom, hova mehetnék. (Az endokrinológus, nőgyógyász nem foglalkozott velem.)


A PMDD nagyon intenzív mentális és pár fizikai tünetet okoz, az elvileg nem normális progeszteron, ösztrogén arány miatt a ciklus felétől kábé.

Nem ajánlottak még fogamzágátlót egyszer sem, de őszintén nem akarnék azt szedni, mert fiatal vagyok, és szerintem a családi trombózis hajlam miatt nem is szabadna szednem.

2023. júl. 12. 08:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!