Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Azalia fogamzásgátló szedése...

Azalia fogamzásgátló szedése alatt vérzés?

Figyelt kérdés
1 hónapja szedem a gyógyszert kis késéssel de mensi jeleit mutatja a testem. WC papír néha rózsaszínes de nem olyan mint amikor megjön nem olyan erős. Lehetséges még az első hónapban kisebb vérzés és utána elmarad majd? Köszönöm a válaszokat. Amúgy erős vérzés miatt kértem a gyógyszert hogy kicsit megpihenjek a nagy fájdalmak és hatalmas vér veszteségek után.
2023. júl. 20. 08:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Mensi jeleit hiába mutatja a tested mert menstruáció NINCS a fogamzásgátló tabletta szedése mellett! A szünetben megvonásos vérzésnek kell kezdődnie. Ha az aktív szemek közben vérzel az pedig köztes vérzés (ez az első 3 levél alatt kb normálisnak mondható).


Erős vérzésre nem fogamzásgátló tablettát kellene szedni hanem kivizsgáltatni nőgyógyásszal és endokrinológussal hogy mi az oka. És azt kellene megszüntetni. A fogamzásgátló tabletta nem fogja megoldani a problémát. Csupán elfedi hiszen egy mű ciklust csinál egy mű vérzéssel. Ha abbahagyod akkor nagy eséllyel minden ugyanolyan rossz lesz mint előtte...


26N

2023. júl. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen ezzel tisztában vagyok voltam is orvosnál semmi megoldás nem lett ennél a gyogyszernel nincs mentes nap minden nap szedni kell
2023. júl. 20. 11:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Huhh most elolvastam a betegtájékoztatóját. Szerintem egyáltalán nem egészséges hogy gyógyszerrel gyakorlatilag visszaszorítod a menstruációt (ami a női test természetes működése). Nem csoda ha így még inkább összevissza vérzel. Ez nagyon káros a szervezetre. Akkor sem szedném ha fizetnének érte.
2023. júl. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem érzek össze vissza. Egy hónapja szedem és most mensi időben kis pecsételés van ezért kérdeztem aki szedte nála mi volt a tapasztalat. Hát sokáig én se akartam szedni de amennyi szenvedésen mentem keresztül az évek alatt nekem most ez a legjobb. Sokkal jobban vagyok végre nem fájt a hasam egész hónapban

És pontosan 11 orvosnál voltam a problémáimmal senki nem tudott segíteni szóval erre most szükségem van

2023. júl. 20. 11:38
 5/5 anonim válasza:

Szia!

Nálam is ugyanez a helyzet, már a 2.levélnél tartok és kb 2hete ugyanaz van. Nekem endometriózis miatt írta fel a doki. Az első levélnél nem tartott ennyi ideig, de azt mondta a doki az első 3-6hónapban ez normális

2023. júl. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!