Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van okom aggódni? Kell tesztet...

Van okom aggódni? Kell tesztet csinálnom? Baj van?

Figyelt kérdés

Dienille fogamzásgátlót szedek január óta. Most vagy a 7 napos szünetben. Mindig szerdától péntekig szokott nekem tartani. tegnap reggel meg is jött a megvonosásos vérzés, de csak reggel volt vér, utána már csak barnázás aztán delutánra, estére elmúlt és ma reggelre megint csak barnázás volt de nagyon minimális, kb tisztasági betét sem kell.

Kicsit megijedtem ettől. Az elmúlt három hétben rendesen szedtem a gyógyszert, egy sem maradt ki.

Eddig mindig este 20-21 óra között vettem be, de ebben a 3 hétben előrébb hoztam és 19.10kor vettem mindig +- néhány perc. Szóval egy sem maradt ki a 3 hétben! Hányás hasmenés sem volt.

Élek nem életet a párommal rendszeresen.

Csináljak terhességi tesztet. Ellégé meg vagyok ijedve, mert eddig nem volt ilyen, az első két nap azért mindig volt vérecske, igaz egy tisztasági betét elég volt, de volt vér.

Jövő hét hétfőn fogom elkezdeni az új levelet.

Felesleges para az egész és nyugodjak meg? Eléggé félek.



2023. júl. 20. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bogyó mellett ez normális.

De ha az megnyugtatna, csinálj tesztet.

2023. júl. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendesen szedted a fogamzásgátlót, akkor nincs miért aggódnod! Ikyen vérzészavar előfordulhat, de jelezned kell a Nőgyógyászodnak.
2023. júl. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Felesleges a para szerintem. A fogamzásgátló tabletta elvékonyítja a méhnyálkahártyát. Így idővel kevesebb lesz a megvonásos vérzés hiszen vékonyabb a leváló rész is. Ne aggódnék a helyedben. De nyilván egy tesztet ellőhetsz.


Egyébként a megvonásos vérzésnek a 7 napos szünet egyikén kell kezdődnie. Az nem baj ha nem mindig szerdán kezdődik.


Illetve a tablettát 12 órán belül kell azonos időpontban bevenni. Tehát elvileg az sem baj ha az egyik nap este 6-kor veszed be a másik nap pedig este 10-kor.


26N

2023. júl. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

Jézusom, könyörgöm ne bombázz privát üzenetekkel... Teljesen felesleges ugyanezt a nyekegést végigvinned privátban is.

99,99%, hogy nem vagy terhes, de szépen írtam, hogy ha ennyire paranoiás vagy, csinálj tesztet, hátha akkor felfogja a kis agyad. És se fiú se lány nem vagyok, hanem nő.

2023. júl. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

utolsó válaszoló! Elnézést. Segítőkész voltál és normálisan válaszoltál ezért írtam csak üzenetet. De ne haragudj akkor, ha zavart.


Második válaszoló köszönöm a választ: Tudom hogy nem mindig azon a napon, nem is ezért ijedtem meg, hanem mert alig jött tegnap reggel vérzés azóta meg csal ma reggel volt barnázás. Ezért ijedtem meg.


Köszönöm a válaszokat mindnekinek.

2023. júl. 20. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!